Steden van 8 tot 80

woensdag 8 april 2015
timer 2 min
Gil Peñalosa is één van de meest vooraanstaande experts op het gebied van stedenbouw in de wereld. In de afgelopen tien jaar adviseerde hij meer dan 180 steden in de hele wereld over inrichting van openbare ruimte. Hij is de bedenker van de 8-80 Cities filosofie. Die gaat er vanuit dat wanneer je een stad bouwt waarin kinderen van 8 en ouderen van 80 zich zelfstandig voort kunnen bewegen, je de perfecte stad bouwt. Peñalosa treedt op als Keynote speaker op het Nationaal Fietscongres dat op 18 juni in Utrecht wordt georganiseerd.

Hoe kunnen we levendige en gezonde steden creëren voor iedereen, ongeacht leeftijd of sociale status? Wat is de rol van de straat, de openbare ruimte in een stad? Hoewel Nederlanders relatief veel wandelen en fietsen, is er volgens Gil Peñalosa ook voor Nederlandse gemeenten nog heel wat te winnen als het gaat over de inrichting van steden voor fietsers en voetgangers. Op het Nationaal Fietscongres spreekt hij over de wet van de remmende voorsprong en de mogelijkheden voor innovatie.
 

Peñalosa komt niet zomaar tot dat idee. Als bestuurder van de Colombiaanse hoofdstad Bogotà was hij mede verantwoordelijk voor de transformatie van een groot deel van de publieke ruimte in die stad. Vooral de ‘New Ciclovia’, een programma dat er voor gezorgd heeft dat wekelijks meer dan een miljoen mensen in Bogotà wandelen, hardlopen, skaten en fietsen, kreeg wereldwijd navolging.
 

Nationaal Fietscongres

Op 18 juni treedt Peñalosa op als keynote speaker op het Nationaal Fietscongres. In het middagprogramma verzorgt hij aansluitend een sessie waarin hij dieper ingaat op de materie.
 

Meer informatie over het Nationaal Fietscongres vindt u op www.nationaalfietscongres.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Steden van 8 tot 80

Hoe ontwerpen we steden voor iedere leeftijd?

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen voegt waarde toe aan bedrijventerreinen

26 nov om 07:30 uurtimer7 min

Groen op bedrijventerreinen levert op veel manieren waarde op. Die voordelen zijn niet altijd gemakkelijk in…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Betere bescherming tegen dubieuze en speculatieve grondhandel

20 nov om 10:00 uurtimer4 min

Het kabinet onderzoekt de invoering van een wettelijke bedenktijd voor consumenten bij grondaankopen. Dit moet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »