Nieuwe toekomst voor monumentaal NS-terrein in Utrecht

vrijdag 10 april 2015
timer 2 min
NS Stations heeft op 31 maart een intentie-overeenkomst getekend met Synchroon, een landelijke projectontwikkelaar uit Zoetermeer, om het voormalige NS-werkterrein 2e Daalsedijk in Utrecht te transfomeren in 'Wisselspoor': een leefbaar deel van de stad waarin wonen, werken en recreëren mogelijk is.

De voormalige NS-locatie 2e Daalsedijk ligt tussen de spoorlijn Amsterdam-Utrecht en de Amsterdamsestraatweg. Omdat de locatie lang afgesloten was, is het zelfs voor veel Utrechters nog een onbekend gebied. Wel zijn de afgelopen jaren onder andere creatieve bedrijven neergestreken in leegstaande gebouwen. NS Stations heeft het  gebied van elf hectare verdeeld in vier deelgebieden. De intentie-overeenkomst richt zich op het eerste deelgebied, het meest westelijke deel van het plangebied. Hier is ruimte voor woningbouw, kleinschalige horeca, bedrijfsruimten en groenvoorzieningen.
 

Partners

Voor de herontwikkeling van de locatie is uitvraag gedaan naar diverse geschikte partijen in Nederland. Na een uitgebreide selectieprocedure is gekozen voor een team onder leiding van ontwikkelaar Synchroon. De andere leden van het team bestaan uit: architectenbureau Studioninedots; DELVA Landscape Architects; SKONK, bureau voor conceptontwikkeling; bouwbedrijf ERA Contour; Ozive, atelier voor herbestemming en communicatiebureau De Wijde Blik.
 

Kwaliteit visie

De selectie voor dit team is gebaseerd op de kwaliteit van de visie op het gebied, inclusief het behoud van de huidige monumentale gebouwen. Ook de wijze waarop het team de bewoners en ondernemers uit de buurt wil betrekken bij de planontwikkeling is voor NS belangrijk. De komende tijd gaat het team van Synchroon samen met NS Stations en Gemeente Utrecht de plannen verder uitwerken. Als eerste wordt de buurt geïnformeerd over de plannen voor de eerste fase en wordt met hen overlegd op welke wijze zij betrokken willen zijn bij de ontwikkeling.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuwe toekomst voor monumentaal NS-terrein in Utrecht

Het voormalig NS-werkterrein 2e Daalsedijk in Utrecht gaat een nieuwe toekomst tegemoet.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Berninitoren geeft nieuwe impuls aan wonen aan de Prinsenplas

19 mei om 15:00 uur

In Rotterdam-Prinsenland is onlangs de Berninitoren in gebruik genomen. Met de toevoeging van de woontoren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Great Places: honderden richtlijnen voor een succesvolle openbare ruimte

7 mei om 15:54 uur

De openbare ruimte speelt een essentiële rol in het dagelijks leven van mensen. Tijdens bezoeken aan honderden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rivium in Capelle transformeert naar gemengd stedelijk gebied

4 mei om 08:46 uurtimer3 min

Het sterk monofunctionele kantorengebied Rivium in Capelle aan den IJssel krijgt een nieuw toekomstperspectief…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gebiedsontwikkeling: ontdek de ‘Vriendelijke Stad’

14 apr om 16:00 uurtimer9 min

Wie meteen geprikkeld wordt door bovenstaande kop, moet snel afreizen naar Enschede. Lees anders eerst de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tweede Kamer: formele plek sporten en bewegen in openbare ruimte

13 apr om 07:30 uurtimer2 min

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vrouw & Veiligheid: verdergaan dan symbolische oplossingen

3 apr om 07:30 uurtimer2 min

Veiligheid is geen luxe, maar een basisrecht. Toch passen vrouwen hun gedrag in de openbare ruimte nog…

Lees verder »