Vastgoed holistisch benaderen, wat houdt het in?

dinsdag 13 juli 2021

Ruth van Dijken, oprichter en directeur van Blendingbricks

Slechts enkele jaren geleden was het nog vreemd om te zeggen dat je projectontwikkeling of een (her)ontwikkeling van een leefgebied ‘holistisch’ aanvliegt. Ik durfde het eigenlijk nooit te zeggen, omdat aan de term holistisch wellicht iets zweverigs kleeft. En zweverigheid en vastgoed gaan natuurlijk niet samen, dacht ik.

Ik paste dus op mijn tellen en probeerde het anders te verwoorden. Ik kan me nog goed het moment herinneren dat ik het woord voor het eerst liet vallen bij een opdrachtgever in gemeente Haarlemmermeer. Met een gespannen gezicht wachtte ik de reactie af. En wat schepte mijn verbazing? Ik kreeg enthousiasme, lof en een compliment. 

Op dat moment besloot ik het in elk gesprek te gaan benoemen en echt uit te spreken waar ik voor sta en hoe ik de toekomst zie. Ik liet mijn bescheidenheid om me aan ‘het bestaande gedachtengoed’ te schikken varen en besloot dat het tijd was mijn visie en ideeën voor the future of living te delen. Als je verandering wilt teweegbrengen, moet je anders durven denken en doen. 

Met een holistische benadering van vastgoed kijk je naar het geheel. Dus niet alleen naar de stenen die gestapeld moeten worden, naar de veiligheid van de openbare ruimte of een andere eendimensionale gedachte. Je bekijkt het vastgoed juist multidimensionaal, vanuit alle hoeken. Alles is immers met elkaar verbonden en door alles te verbinden, creëer je echt positieve impact. Een holistische benadering vraagt een verbinding tussen vastgoed, natuur en gebruiker. 

Dit houdt tevens in dat je op een gelijkwaardige manier naar stakeholders kijkt. De natuur is dus ook een stakeholder: de planten, dieren en bijvoorbeeld het water. Vaak is dit nog van ondergeschikt belang, maar dat begint nu te veranderen. Een mooie ontwikkeling, want op deze manier weet je meervoudige waarde te realiseren. 

Met Blendingbricks creëren we groene en gezonde leefomgevingen. We proberen in de verschillende projecten de holistische gedachte altijd verder te trekken en te kijken hoe je de cirkel nog groter kunt maken. Wat kan je nog meer aan doen om een gezonde leefomgeving te realiseren? Wat kun je bijvoorbeeld met kunst en interieur en hoe creëer je die duurzame impactvolle beleving? 

Sinds kort werken wij daarom samen met kunstenares Claudy Jongstra. Haar missie is verweven met de onze en door samen te werken kunnen we nog meer positieve impact genereren binnen projecten. Van de wol van haar eigen Drentse Heideschapen, geverfd met pigment uit eigen tuin, maakt zij duurzame en indrukwekkende wandtapijten. Alles is verweven met elkaar, met respect voor het textielambacht, de schapen, de wol en de natuur, en dat laat de mogelijkheden tot holistische verbinding zien. 

Door haar werk te integreren in onze concepten voor gebouwen voegen we nog een extra dimensie toe aan een concept. Het geeft een gebouw niet alleen een prachtig interieur en warmte, maar zet tevens aan tot het in gesprek komen over de manier waarop wij met onze natuurproducten als wol omgaan. Het brengt ons terug naar onze relatie met de natuur. Ook dat is onderdeel van een holistische benadering van vastgoed. 

Een mooi evenwichtig verhaal met een prachtig persoonlijk tintje.
Heel knap en wat een indrukwekkende verhaal.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Groen voegt waarde toe aan bedrijventerreinen

26 nov om 07:30 uurtimer7 min

Groen op bedrijventerreinen levert op veel manieren waarde op. Die voordelen zijn niet altijd gemakkelijk in…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Betere bescherming tegen dubieuze en speculatieve grondhandel

20 nov om 10:00 uurtimer4 min

Het kabinet onderzoekt de invoering van een wettelijke bedenktijd voor consumenten bij grondaankopen. Dit moet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Michel Poulain Award: ode aan gezonde leefomgeving

4 nov om 07:30 uurtimer4 min

Ding jij ook mee naar de Michel Poulain Award? Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt als bijzondere erkenning…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inrichting van wijken beïnvloedt kansenongelijkheid

3 nov om 07:30 uurtimer10 min

Van wie is de stad, Een klein land met verre uithoeken en Wij zijn de stad. Allemaal boeken waarmee Floor…

Lees verder »