Zoontjens verzorgt dakterrassen voor Gehry ontwerp in Parijs

donderdag 23 oktober 2014
timer 2 min
Aankomend weekend wordt in Parijs La Fondation Louis Vuitton pour la Création in Parijs geopend. Een spectaculair gebouw ontworpen door de Canadees-Amerikaanse architect Frank Gehry in opdracht van Bernard Arnault, eigenaar van de groep Louis Vuitton Moët Hennessy. Voor de 1400 vierkante meter op de vijf dakterrassen heeft Zoontjens, internationale specialist op het gebied van dakbestrating, een maatwerkoplossing ontwikkeld.

 

Zoontjens werd voor een ongekende technische uitdaging gesteld, omdat de keuze voor de afwerking van de daken bestond uit een natuurstenen tegel op tegeldragers, die geschikt moest zijn als duurzame afwerking voor de onderliggende dakafwerking én die sterk genoeg moest zijn voor de onderhoudsvoertuigen, met een gewicht van 6,5 ton, die er op moeten rijden.

 

Dit vroeg niet alleen om enorm sterke tegels, maar ook om een zeer degelijke onderconstructie. Omdat natuursteen alleen niet sterk genoeg was om de statische en dynamische krachten te dragen, stelde Zoontjens een alternatieve oplossing voor: betonnen tegels met een natuurstenen toplaag die op het beton wordt gelijmd, in een formaat van maar liefst 90 x 50 cm een dikte van 13 tot 17 cm, gelegd op het speciaal ontwikkelde DNS® Heavy.

 

Deze oplossing is speciaal voor dit prestigieuze project ontwikkeld en past binnen het bestek. Zo wordt zowel voldaan aan de esthetische eisen van de architecten en de opdrachtgever, als aan de technische eisen van de aannemer en de technische bureaus.

 

Eric Herzog, architect bij Studios Architecture (het architectenbureau dat Frank Gehry in Frankrijk vertegenwoordigt): “Het team van Zoontjens heeft laten zien dat het in staat was om het opvangen van de krachten te combineren met een maatwerk afwerking.”

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zoontjens verzorgt dakterrassen voor Gehry ontwerp in Parijs

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

S&A Podcast: zachtheid en verlangen in gebiedsontwikkeling

23 jul om 07:30 uurtimer3 min

In de nieuwe S&A Podcast Luisterlandschap spreken we met Co Verdaas, Deltacommissaris en hoogleraar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Projecten versnellen door opgaven apolitiek te maken

21 jul om 07:30 uurtimer12 min

In het huidige, onrustige tijdsgewricht komen veel planontwikkelingen tot stilstand. Politieke strubbelingen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stedelijke vernieuwing circulair door tijdelijke placemaking

16 jul om 07:30 uurtimer6 min

Het circulaire Stedelijke Vernieuwingsinitiatief van Leeuwarden is ook voor stedenbouwkundigen een kweekvijver…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunnen we Nederland transformeren tot klimaatbestendig park?

14 jul om 07:30 uurtimer10 min

Hoe realistisch is het dat we Nederland kunnen transformeren tot een klimaatbestendig park waarin wonen, werken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Koplopers tijdens Circulaire Openbare Ruimte Congres

10 jul om 07:30 uurtimer5 min

Tijdens het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres in Nijmegen verzamelden zich meer dan 120 professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groots denken en grote plannen vergen stevig leiderschap

7 jul om 07:30 uurtimer12 min

Gebiedsontwikkeling vraagt naast het maken van stedenbouwkundige plannen om diverse vormen van samenwerking,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oud-minister Sybilla Dekker: ‘Begrijp hoe besturen werkt’

30 jun om 07:30 uurtimer13 min

Jarenlang stopte het Rijk de ruimtelijke ordening onder de zoden. Tot verdriet van Sybilla Dekker, voormalig…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewoners maken de buurt

25 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Amsterdamse Rekenkamer waarschuwde dit voorjaar voor onleefbare en onveilige nieuwbouwwijken. In een column…

Lees verder »