Volop aandacht voor circulariteit tijdens Duurzaam Gebouwd Congres 2019

dinsdag 29 januari 2019
timer 3 min
Vereniging Circulair Friesland organiseert tijdens het Duurzaam Gebouwd Congres 2019 op 14 februari in WestCord WTC Hotel Leeuwarden een workshop over circulair aanbesteden. Circulariteit is een van de vele actuele thema’s tijdens het congres. Met de focus op concrete projecten en oplossingen helpt het congres de sector op weg om met circulariteit en andere actuele thema’s in de eigen praktijk aan de slag te gaan.

Merlijn Blok, van Vereniging Circulair Friesland, verzorgt de workshop over circulair aanbesteden. “De aanbestedingsprocessen van overheden en andere organisaties worden vaak gebruikt als instrumenten om de beoogde circulaire bedrijvigheid te stimuleren. Ook voor het aanbesteden van gebouwen heeft dit grote implicaties, maar wat zijn hierin nou de belangrijkste aandachtspunten? Dat is een van de vragen die ik tijdens de workshop aan de orde stel.”

Definitie circulair gebouw

In de workshop wordt ook ingegaan op de definitie van een circulair gebouw en hoe die door vertaald kan worden naar meetbare criteria. Ook verkent Blok hoe deze criteria houvast kunnen bieden in verschillende fasen van het aanbestedingsproces. “We bespreken hoe ondersteuning geboden kan worden in de vorming van een concrete ambitie en het opstellen van minimumeisen en selectie- of gunningscriteria.”

Circulaire gebiedsontwikkeling

Tijdens het congres presenteert Blok tevens een workshop over circulaire gebiedsontwikkeling. “In deze sessie gaan we aan de slag met de mogelijkheden die een gebiedsbrede aanpak biedt voor het behalen van onze circulaire doelstellingen. We weten dat de energietransitie vraagt om een wijkaanpak die verder kijkt dan de individuele gebouwen, maar wat kan de circulaire transitie leren van het schakelen tussen gebied en gebouw?”

Doelgroepen

Het Duurzaam gebouwd Congres is bedoeld voor beleidsmedewerkers, woningbouwcorporaties, ambtenaren, architecten, projectontwikkelaars, installateurs, aannemers, gemeenten en andere belangrijke stakeholders in de bouw- en vastgoedsector die op beslisniveau met elkaar van gedachten kunnen wisselen.

Vijf redenen waarom je dit congres niet mag missen

1. Ontmoet een netwerk van ruim 500 professionals uit de bouw- en vastgoedsector

2. Actuele en praktische informatie om hands on mee aan de slag te gaan

3. Ruim 40 inspirerende sprekers, onder wie hoogleraar Andy van den Dobbelsteen, TU Delft en gedeputeerde Michiel Schrier van provincie Fryslân.

4. 27 interessante workshops met praktische informatie zodat jouw kennis direct wordt verrijkt

5. Compact kennisplein met 40 sponsoren waarbij je kennis uit de markt kunt ophalen

Meer weten?

Geïnteresseerd in deze en andere actuele thema’s in uw vakgebied, kom dan naar het Duurzaam Gebouwd Congres in Leeuwarden. In totaal vinden 27 workshops plaats. Naast circulariteit is er veel aandacht voor energietransitie (gasloos!,) innovatie, en ketensamenwerking.


Kijk hier voor meer informatie en meld je aan.

 

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Volop aandacht voor circulariteit tijdens Duurzaam Gebouwd Congres 2019

Biosintrum, volledig circulaire nieuwbouw kenniscentrum in Friesland.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec om 10:45 uurtimer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen voegt waarde toe aan bedrijventerreinen

26 nov om 07:30 uurtimer7 min

Groen op bedrijventerreinen levert op veel manieren waarde op. Die voordelen zijn niet altijd gemakkelijk in…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Betere bescherming tegen dubieuze en speculatieve grondhandel

20 nov om 10:00 uurtimer4 min

Het kabinet onderzoekt de invoering van een wettelijke bedenktijd voor consumenten bij grondaankopen. Dit moet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Veertig jaar achterstand in onderwijshuisvesting aanpakken’

17 nov om 07:30 uurtimer6 min

In de portefeuille van schoolbestuurder Bart de Grunt vind je gebouwen die niet wind- en waterdicht zijn.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »