Volop aandacht voor circulariteit tijdens Duurzaam Gebouwd Congres 2019

dinsdag 29 januari 2019
timer 3 min
Vereniging Circulair Friesland organiseert tijdens het Duurzaam Gebouwd Congres 2019 op 14 februari in WestCord WTC Hotel Leeuwarden een workshop over circulair aanbesteden. Circulariteit is een van de vele actuele thema’s tijdens het congres. Met de focus op concrete projecten en oplossingen helpt het congres de sector op weg om met circulariteit en andere actuele thema’s in de eigen praktijk aan de slag te gaan.

Merlijn Blok, van Vereniging Circulair Friesland, verzorgt de workshop over circulair aanbesteden. “De aanbestedingsprocessen van overheden en andere organisaties worden vaak gebruikt als instrumenten om de beoogde circulaire bedrijvigheid te stimuleren. Ook voor het aanbesteden van gebouwen heeft dit grote implicaties, maar wat zijn hierin nou de belangrijkste aandachtspunten? Dat is een van de vragen die ik tijdens de workshop aan de orde stel.”

Definitie circulair gebouw

In de workshop wordt ook ingegaan op de definitie van een circulair gebouw en hoe die door vertaald kan worden naar meetbare criteria. Ook verkent Blok hoe deze criteria houvast kunnen bieden in verschillende fasen van het aanbestedingsproces. “We bespreken hoe ondersteuning geboden kan worden in de vorming van een concrete ambitie en het opstellen van minimumeisen en selectie- of gunningscriteria.”

Circulaire gebiedsontwikkeling

Tijdens het congres presenteert Blok tevens een workshop over circulaire gebiedsontwikkeling. “In deze sessie gaan we aan de slag met de mogelijkheden die een gebiedsbrede aanpak biedt voor het behalen van onze circulaire doelstellingen. We weten dat de energietransitie vraagt om een wijkaanpak die verder kijkt dan de individuele gebouwen, maar wat kan de circulaire transitie leren van het schakelen tussen gebied en gebouw?”

Doelgroepen

Het Duurzaam gebouwd Congres is bedoeld voor beleidsmedewerkers, woningbouwcorporaties, ambtenaren, architecten, projectontwikkelaars, installateurs, aannemers, gemeenten en andere belangrijke stakeholders in de bouw- en vastgoedsector die op beslisniveau met elkaar van gedachten kunnen wisselen.

Vijf redenen waarom je dit congres niet mag missen

1. Ontmoet een netwerk van ruim 500 professionals uit de bouw- en vastgoedsector

2. Actuele en praktische informatie om hands on mee aan de slag te gaan

3. Ruim 40 inspirerende sprekers, onder wie hoogleraar Andy van den Dobbelsteen, TU Delft en gedeputeerde Michiel Schrier van provincie Fryslân.

4. 27 interessante workshops met praktische informatie zodat jouw kennis direct wordt verrijkt

5. Compact kennisplein met 40 sponsoren waarbij je kennis uit de markt kunt ophalen

Meer weten?

Geïnteresseerd in deze en andere actuele thema’s in uw vakgebied, kom dan naar het Duurzaam Gebouwd Congres in Leeuwarden. In totaal vinden 27 workshops plaats. Naast circulariteit is er veel aandacht voor energietransitie (gasloos!,) innovatie, en ketensamenwerking.


Kijk hier voor meer informatie en meld je aan.

 

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Volop aandacht voor circulariteit tijdens Duurzaam Gebouwd Congres 2019

Biosintrum, volledig circulaire nieuwbouw kenniscentrum in Friesland.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

500 scholenprojecten nuanceren het vaak negatieve beeld over onze scholenbouw

15 okt om 15:44 uur

Basisscholen zouden massaal verouderd zijn, er wordt nauwelijks gebouwd en onze kinderen zitten in slechte…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »