Station Den Haag Centraal officieel geopend

maandag 1 februari 2016
timer 2 min
Het vernieuwde station Den Haag Centraal is op 1 februari 2016 geopend door staatssecretaris Sharon Dijksma van Infrastructuur en Milieu en burgemeester Van Aartsen van Den Haag. De verbouwing is onderdeel van een groter project, waarin enkele Nederlandse stations worden voorbereid op een reizigersgroei.

Het nieuwe station Den Haag Centraal heeft een ov-terminal gekregen met een capaciteit tot 270.000 reizigers per dag. De nieuwe hal van twee voetbalvelden groot verbindt de binnenstad met het station en biedt ruimte aan mensen om over te stappen, te werken en te winkelen.


Voor de opening werden de gehele dag feestelijke activiteiten gehouden in het station. De activiteiten waren te volgen via
een livestream.


Verantwoordelijk voor de bouw van het nieuwe station waren ProRail, NS, Gemeente Den Haag en het Ministerie van Infrastructuur en Milieu. Het ontwerp is door Pieter van Rooij van Benthem Crouwel Architects.
 

Reden verbouwing

Na de bouw van de nieuwe hogesnelheidslijn in Nederland werd een reizigersgroei voorspeld, zo is te lezen op de website van Den Haag Nieuw Centraal. Hierom werden de stations waar de hogesnelheidstrein gaat stoppen verbouwd, waaronder Den Haag Centraal, Rotterdam Centraal en Arnhem Centraal.


Bekijk ook een video met de architect op Den Haag Centraal
.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Station Den Haag Centraal officieel geopend

Het vernieuwde station Den Haag Centraal, door Pieter van Rooij van Benthem Crouwel Architects.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fasering gebiedsontwikkeling Oirschot legt koppelkansen bloot

15 jun om 10:16 uur

Een gebiedsontwikkeling in Middelbeers (gemeente Oirschot) laat zien hoe fasering niet alleen noodzakelijk is,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Berninitoren geeft nieuwe impuls aan wonen aan de Prinsenplas

19 mei om 15:00 uur

In Rotterdam-Prinsenland is onlangs de Berninitoren in gebruik genomen. Met de toevoeging van de woontoren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Great Places: honderden richtlijnen voor een succesvolle openbare ruimte

7 mei om 15:54 uur

De openbare ruimte speelt een essentiële rol in het dagelijks leven van mensen. Tijdens bezoeken aan honderden…

Lees verder »