Nieuwe stationshal Delft biedt onvergetelijke ervaring

dinsdag 3 maart 2015
timer 2 min
Station, stadskantoor en stadshal in één. Het nieuwe treinstation van Delft door Mecanoo architecten staat bovenop de spoortunnel, die het oude betonnen spoorviaduct vervangt, en is op zaterdag 28 februari in gebruik genomen.

De stationshal is verbonden met de stadshal, die nog in aanbouw is, door een gewelfd plafond voorzien van een historische kaart van Delft en omgeving uit 1877. “Als je via de roltrappen naar boven komt, ontvouwt zich het indrukwekkende plafond met de historische plattegrond van Delft," aldus Francine Houben, creatief directeur van Mecanoo. "Kijk je naar buiten, dan zie je de stad en het oude station, als een modern ‘Gezicht op Delft’ van de schilder Johannes Vermeer. Aankomen in Delft wordt een onvergetelijke ervaring.”
 

Reflectie van Delft

De wanden en kolommen in de hal zijn betegeld met een moderne interpretatie van Delfts Blauw. De huid van het gebouw is gemaakt van glas en kent panelen van gesmolten glas met lensachtige bollen, die verwijzen naar het gegoten glas in veel van de oude panden van Delft. Ook de binnenstad van Delft wordt gereflecteerd in de glazen massa van het stadskantoor, door insnijdingen die een patroon van stegen en binnenplaatsen vormen.
 

Voltooid in 2017

De stationshal maakt deel uit van de eerste fase van de ontwikkeling van het station en stadskantoor. Het eerste deel van het stadskantoor wordt eind 2015 in gebruik genomen. Als in 2017 het oude spoorviaduct is afgebroken en de stadshal en het resterende deel van het stadskantoor is voltooid, is het hele complex af.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuwe stationshal Delft biedt onvergetelijke ervaring

De nieuwe stationshal van Delft. Foto's door Harry Cock.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

7 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »