Nieuwbouw 60 appartementen Uilennest te Hattem

maandag 1 februari 2016
timer 2 min
Vorig jaar zijn 60 appartementen aan het Uilennest te Hattem opgeleverd. In opdracht van woningstichting Triada zijn deze energiezuinige en levensloopbestendige appartementen gebouwd door bouwbedrijf Salverda en ontworpen door Groosman Partners architecten uit Rotterdam. Holonite heeft in samenwerking met Raab Karcher bijgedragen in dit project met rolstoeldorpels en op maat gemaakte muurafdekkers en raamdorpels.

Toegankelijk en energiezuinig gebouwd

De nieuwe appartementen zullen voornamelijk verhuurd gaan worden aan senioren. Vanuit dit gegeven is rekening gehouden, tijdens het ontwerp van het gebouw, met de toegankelijkheid voor mindervaliden. Zo zijn de badkamers in de A-type woningen voorzien van een schuifdeur en is er op de begane grond, uitsluitend voor de bewoners, een overdekte parkeergarage aangelegd. Holonite heeft rolstoeldorpels geleverd om de doorgang van de ruimtes te vereenvoudigen. Het gloednieuwe gebouw is niet alleen praktisch, maar ook geheel energiezuinig gebouwd. De bewoners genieten daarmee van lage energiekosten en zijn tegelijkertijd van alle gemakken voorzien dankzij het comfort dat deze bouwmethode biedt.
 

Het ontwerp

Het appartementencomplex is met een halfronde vorm ontworpen waardoor er een algemene binnenruimte voor bewoners en bezoekers is ontstaan. De gevels zijn voorzien van aluminium puien, brons en wit gekleurd metselwerk en zandkleurig prefab. Holonite heeft contrast aangebracht met licht gebogen muurafdekkers en raamdorpels in de kleur donkergrijs. Het geheel vormt een dynamisch gebouw waarin alle faciliteiten voor de bewoners geborgd zijn.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuwbouw 60 appartementen Uilennest te Hattem

De 60 energiezuinige appartementen zijn ook toegankelijk voor mindervaliden.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gebiedsontwikkeling: ontdek de ‘Vriendelijke Stad’

14 apr om 16:00 uurtimer9 min

Wie meteen geprikkeld wordt door bovenstaande kop, moet snel afreizen naar Enschede. Lees anders eerst de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tweede Kamer: formele plek sporten en bewegen in openbare ruimte

13 apr om 07:30 uurtimer2 min

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vrouw & Veiligheid: verdergaan dan symbolische oplossingen

3 apr om 07:30 uurtimer2 min

Veiligheid is geen luxe, maar een basisrecht. Toch passen vrouwen hun gedrag in de openbare ruimte nog…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Timber Truth: 16 mythes houtbouw ontkracht

25 mrt om 07:30 uurtimer7 min

In het recent verschenen Engelstalige boek The Timber Truth heeft houtbouwexpert Pablo van der Lugt liefst…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw: verzekerbaarheid onder druk

24 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Houtbouw groeit als duurzaam alternatief voor beton en staal, maar de verzekerbaarheid van grootschalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rotterdam vergroot kansen voor talentvolle architecten

13 mrt om 11:00 uurtimer3 min

Rotterdam gaat voor de selectie van architecten bij publieke projecten een nieuwe standaard toepassen. Met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »