Maximale score NPC behaald door flexibele ecotegels

woensdag 23 maart 2022
PHOMI MCM heeft als eerste bouwproduct in de Nationale Product Catalogus de maximale score behaald. Het product is op basis van duurzaamheid, circulariteit, en gezondheid gemeten en beoordeeld volgens het Global Sustainable Enterprise Systeem (GSES).

De Nationale Product Catalogus (NPC), een initiatief van Cirkelstad en GSES, ambieert om de meest betrouwbare bron te worden voor circulaire productdata: alle bouwproducten in één database voor iedereen gratis toegankelijk. Dat faciliteert de inkoop van duurzame bouwproducten. 

De NPC is opgezet als een laagdrempelig digitaal registratiesysteem, vrij toegankelijk voor iedereen, met informatie die is geverifieerd door een onafhankelijke instelling. Zo creëert de NPC een gelijk speelveld en faciliteert ze de selectie van bouwproducten op duurzaamheid. Fabrikanten krijgen inzicht in het verbeterpotentieel van hun aanbod. Tot slot kunnen beslissers de NPC gebruiken om beschikbare circulaire product-alternatieven te zoeken. 

Phomi gevelbekleding

Maximale score

Cirkelstad faciliteert onder het motto, ‘geen afval, geen uitval’ koplopers op het gebied van circulair bouwen. Van alle producten in de NPC is PHOMI de eerste met de maximale duurzaamheidsscore op het GSES-platform, namelijk 5. Tot nu toe was de hoogste score, die wordt uitgedrukt in ‘blue planets’, 3,5. De gemiddelde score ligt rond de 2. De in de catalogus opgenomen producten variëren van isolatiematerialen tot diverse soorten wandbekleding. 

Aan de score liggen onder meer de in de bouw bekende LCA- (Life Cycle Assessment) en de EPD- (Environmental Product Declaration) beoordelingen ten grondslag. De LCA-analyse is een methode om de milieubelasting van de volledige levenscyclus van een product te bepalen, dus van winning van de grondstoffen, via productie, transport en gebruik, tot en met de afvalverwerking of bewerking voor hergebruik. De EDP drukt de milieu-impact van een product uit over de levensduur van een gebouw (60 jaar). 

PHOMI leisteen

Ecotegels

PHOMI produceert en levert flexibele ecotegels, geschikt als wand- en gevelbekleding. Deze zijn gebaseerd op klei: Modified Clay Materials (MCM), met de uitstraling van steen, natuursteen, hout, beton, metaal, geweven structuren en leer. PHOMI-producten zijn waterafstotend, vorst- en hittebestendig, schok- en impactbestendig, niet-ontvlambaar, duurzaam en 100% recyclebaar. DDe tegels zijn lichtgewicht, flexibel en in veel uitvoeringen ultradun (2 mm).

Industrieel ontwerpbureau WeLLDesign heeft het product PHOMI omarmd. Het product is nu in de Benelux nog vrijwel onbekend, terwijl wereldwijd jaarlijks 44.000.000 m2 zijn weg vindt naar bouwprojecten. WeLLDesign zet zich nu in om als fabrieksvertegenwoordiger PHOMI in de Benelux op de markt te introduceren. 

Vorig jaar schreven we in de Innovatiecatalogus nog over MCM, ook wel bekend als 'flexibel keramiek'.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Sessie vakbeurs HOUTBOUW: ontwerpproces voor prefab houtbouw

7 mei om 07:30 uurtimer6 min

Van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 mei vindt in de Brabanthallen in Den Bosch de derde editie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Film Architecton: Hoe kunnen we beter bouwen?

24 apr om 07:30 uurtimer4 min

Vanaf donderdag 1 mei draait in diverse bioscopen opnieuw een architectuurfilm. Recent zagen we al Oscar-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr om 07:30 uurtimer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »
descriptionArtikel

Collectief wonen: antwoord op dubbele vergrijzing & zorgdruk

15 apr om 07:30 uurtimer5 min

In Nederland neemt de druk op wonen en zorg toe, mede door de dubbele vergrijzing. Tegelijkertijd willen steeds…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam bouwen: kansen om gebouw eigen uitstraling te geven

25 feb om 07:30 uur

We vervolgen de rubriek Future Architects op deze website met Marije Sanders van Archifit. Haar pleidooi: maak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trends in circulair bouwen: transformatie

3 feb om 07:30 uur

In een recent overzichtsartikel schreef de Dutch Green Building Council over actuele ontwikkelingen op het…

Lees verder »