Materialenkadaster opent weg naar een bouwcultuur zonder afval

vrijdag 29 september 2017
timer 2 min
Madaster, het ‘kadaster’ voor materialen, is 29 oktober gelanceerd. Met deze online bibliotheek kan van elk vastgoed object een digitaal materialenpaspoort worden gemaakt. Arup heeft een overeenkomst getekend met Madaster, de nieuwe standaard in de vastgoedsector.

 

Door van elk gebouw in Madaster een materialenpaspoort te genereren, wordt de weg wordt vrijgemaakt naar een bouwcultuur zonder afval. Arup helpt bij de ontwikkeling van dit onafhankelijke platform, dat wordt uitgewerkt onder toezicht van de Madaster Foundation.


Bevordert hergebruik

 
Het materialenpaspoort bevordert hergebruik van materialen en investeert in slimme ontwerpen om circulariteit te ondersteunen en afval te reduceren. Het paspoort documenteert alle gebruikte bouwmaterialen: waar zijn ze toegepast, hoe zijn ze verwerkt en wat is hun financiële waarde door de tijd heen. Het geeft daarmee voor het eerst inzicht in de materiaalwaarde van een gebouw en maakt hergebruik eenvoudig.

Door Madaster kan iedereen een paspoort van zijn gebouw laten maken. Een gebouw wordt zo een gedocumenteerde ‘opslagplaats’ voor materialen. Het helpt eigenaren, ontwerpers en bouwers bij afwegingen tijdens het ontwerp, de bouw en het gebruik van gebouwen. En financiers kunnen de materiaalwaarde opnemen in de totale waardebepaling van het object. Voordeel voor dat de eigenaar een gebouw niet meer geheel hoeft af te schrijven, omdat materialen hun waarde behouden. Hiermee ontstaat een nieuwe dimensie van waardering van ons vastgoed ter bevordering van de circulaire economie.


Arup

Als wereldwijde kennispartner van de Ellen MacArthur Foundation is Arup is intensief betrokken bij de ontwikkeling van circulaire economie en onderstreept de gedachte dat in materialen niet verloren mogen gaan. Madaster is een belangrijk initiatief in dit kader en Arup omarmt en steunt dit initiatief. 
 


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Materialenkadaster opent weg naar een bouwcultuur zonder afval

Launch Madaster met Thomas Rau.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gebiedsontwikkeling: ontdek de ‘Vriendelijke Stad’

14 apr om 16:00 uurtimer9 min

Wie meteen geprikkeld wordt door bovenstaande kop, moet snel afreizen naar Enschede. Lees anders eerst de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tweede Kamer: formele plek sporten en bewegen in openbare ruimte

13 apr om 07:30 uurtimer2 min

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vrouw & Veiligheid: verdergaan dan symbolische oplossingen

3 apr om 07:30 uurtimer2 min

Veiligheid is geen luxe, maar een basisrecht. Toch passen vrouwen hun gedrag in de openbare ruimte nog…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Timber Truth: 16 mythes houtbouw ontkracht

25 mrt om 07:30 uurtimer7 min

In het recent verschenen Engelstalige boek The Timber Truth heeft houtbouwexpert Pablo van der Lugt liefst…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw: verzekerbaarheid onder druk

24 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Houtbouw groeit als duurzaam alternatief voor beton en staal, maar de verzekerbaarheid van grootschalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

PBL: scherpere keuzes nodig in ontwerp Nota Ruimte

10 mrt om 07:30 uurtimer6 min

De manier waarop Nederland zijn ruimte inricht, staat centraal in de Ontwerp-Nota Ruimte. Het Planbureau voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arun Jain: gezonde stedenbouw door onzekerheid te omarmen

2 mrt om 10:00 uurtimer3 min

Hoe houden we steden leefbaar, gezond en toekomstbestendig in een tijd waarin veranderingen elkaar steeds…

Lees verder »