Hoe maak ik mijn woonwijk beweegvriendelijk?

woensdag 26 maart 2014
timer 2 min
Het Ministerie van IenM heeft de ‘Gezonde stad’ als nieuwe beleidspijler aangemerkt. Dit vraagt om een andere benadering van ruimtelijke opgaven en gebiedsontwikkeling. Want hoe ontwerp je een openbare ruimte die uitdaagt om gezond te leven, die aanzet tot bewegen. Een leefomgeving die ons helpt om vitaal te zijn.

Landschapsarchitect Mathijs Dijkstra, van MD Landschapsarchitecten en betrokken bij Gezonde Stad Groningen, en Dayenne L’abee, van het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB), organiseren op donderdag 10 april tijdens de Week van de Openbare Ruimte, 7-11 april in Putten, een workshop over beweegvriendelijke woonwijken.

 

Een vitale en beweegvriendelijke wijk nodigt bewoners uit om te bewegen. Bewegen draagt bij aan gezondheid, woongenot en zelfredzaamheid. In toenemende mate zijn de inwoners van onze steden en dorpen ouderen. Zij worden bovendien steeds ouder en willen volwaardig aan de samenleving blijven deelnemen. Dit stelt andere eisen aan de woon- en leefomgeving, vooral als ouderen kwetsbaar dreigen te worden.

 

Gemeenten hebben door de scheiding van wonen en zorg extra taken gekregen. Zij staan voor de opgave om woonwijken vitaal en beweegvriendelijk te maken. Met alle vragen die daarbij horen. Hoe kun je de inrichting van de fysieke ruimte afstemmen op de versterking van zelfredzaamheid van burgers? En wat betekent dit voor de openbare ruimte? Welke functies zijn nodig en tot welke inrichtingseisen leidt die ontwikkeling, als het niet meer afgewenteld kan worden op de AWBZ? Niet alleen voor gemeenten maar ook voor andere disciplines, zoals stedenbouwkundigen en architecten, zijn antwoorden op deze vragen cruciaal. De workshop helpt u op weg om die antwoorden te formuleren.

 

Kijk voor meer informatie op www.weekvandeopenbareruimte.nl

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Michel Poulain Award: ode aan gezonde leefomgeving

4 nov om 07:30 uur

Ding jij ook mee naar de Michel Poulain Award? Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt als bijzondere erkenning…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inrichting van wijken beïnvloedt kansenongelijkheid

3 nov om 07:30 uurtimer10 min

Van wie is de stad, Een klein land met verre uithoeken en Wij zijn de stad. Allemaal boeken waarmee Floor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stembusakkoord over 10 punten energie en klimaat

27 okt om 07:30 uurtimer5 min

Je leest het bijna elke dag: het klimaat holt achteruit en de politiek eveneens. Daarom is het bemoedigend dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt om 07:30 uurtimer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe impulsen en prijzen voor stedenbouw

14 okt om 07:30 uurtimer14 min

Met een veelzijdige achtergrond in het onderwijs, de overheid en de marktsector werd Eric van der Kooij…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »