Erasmus Universiteit krijgt groene daken

dinsdag 6 december 2016
timer 2 min
De Erasmus Universiteit Rotterdam wordt steeds groener – ook op het dak. Wethouder duurzaamheid Pex Langenberg van Gemeente Rotterdam en Kristel Baele, voorzitter van het College van Bestuur, ondertekenden het convenant Begroeide Daken. Dit behelst het aanbrengen van 10.000 m2 groene daken op Campus Woudestein.

 

Groene dakenhouden water vast, waardoor het riool wordt ontlast. Daarnaast geven ze Rotterdam een groener aanzien en zorgen ze voor een langere levensduur van een dak.

 

Klimaatbestendige stad

Met de groene daken ter grootte van twee voetbalvelden draagt de Erasmus Universiteit bij aan de vergroening en het klimaatbestendig maken van de stad. Een aantal gebouwen op de campus, waaronder het Theil gebouw en het Van der Goot gebouw, heeft al groene daken.
 

De gemeente financiert vanuit de groene daken-subsidieregeling een deel van de kosten. Inmiddels ligt er in Rotterdam al ruim 220.000 m2 groen dak. Voor de gemeente Rotterdam is het vergroenen van daken één van de manieren om de stad klimaatbestendig en veerkrachtig te maken.
 

Wethouder Langenberg (onder andere Duurzaamheid): “Het regent steeds meer en vooral ook harder. Om die hoosbuien goed aan te kunnen moeten we zorgen dat we de sponswerking van de stad verbeteren. Dat kan door meer groen aan te leggen en extra waterbergingen. Maar ook door stenige daken te voorzien van een groenlaagje, zodat het water hier in kan worden opgevangen. Zo ontlasten we de riolen. Daarbij zorgen groene daken voor verkoeling in het gebouw en een beter uitzicht van bovenaf. De Erasmus Universiteit geeft hierin het goede voorbeeld.”

 

Campus in ontwikkeling

De groene daken maken onderdeel uit van het verduurzamen, vergroenen en aantrekkelijk maken van Campus Woudestein. De Erasmus Universiteit begint binnenkort met de derde en laatste fase van dit Campus in Ontwikkeling, het programma om een levendige en duurzame campus met internationale uitstraling te creëren, passend bij de internationale ambities van de universiteit. Zo werd in 2013 het nieuwe campushart geopend. Niet alleen de nieuwbouw, maar ook de verbouwingen worden zo duurzaam mogelijk uitgevoerd.

 

Kristel Baele: “Onze vernieuwde campus moet niet alleen levendig en aantrekkelijk zijn, maar ook zo duurzaam mogelijk. Het geeft richting studenten, medewerkers en bezoekers aan hoe belangrijk wij dat vinden. Ik ben daarom blij dat we samen met de gemeente Rotterdam kunnen optrekken bij het vergroenen van onze daken, en zo een bijdrage kunnen leveren aan een duurzamere stad.”

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Erasmus Universiteit krijgt groene daken

Wethouder Pex Langenberg (duurzaamheid) en Kristel Baele, voorzitter van het College van Bestuur. Na de ondertekening van het convenant over het aanbrengen van 10.000 m2 groene daken op Campus Woudestein.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam herstelt de dynamiek van water en natuur in de stad

16 apr om 09:11 uurtimer3 min

Rotterdam staat voor de opgave om water niet langer uitsluitend te beheersen, maar te integreren in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Netto Natuurwinst: bouwen met biodiversiteit als norm

31 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Vanaf 2024 geldt in het Verenigd Koninkrijk een wettelijke verplichting om bij bouwprojecten de biodiversiteit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart verbindt sport en groen

26 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Op korte afstand van station Alkmaar Noord verrijst het nieuwe zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart. VenhoevenCS…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Versoepeling regelgeving versus klimaateisen voor de bouw

11 mrt om 07:30 uurtimer11 min

In nagenoeg alle klimaatakkoorden zijn eisen geformuleerd voor de korte termijn (2030). Ondertussen waarschuwen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam brengt koelere en groenere straten in kaart

9 mrt om 07:30 uurtimer5 min

In een steeds dichter bebouwde stad neemt hittestress toe en wordt de ruimte schaars. Amsterdam ontwikkelde…

Lees verder »