City Deal ondertekend voor klimaatbestendige steden

donderdag 10 maart 2016
timer 2 min
Op 9 maart ondertekenden negen publieke partners samen met zeven (semi)private samenwerkingspartners de City Deal klimaatadaptatie. Zij gaan samen op (inter)nationaal niveau samenwerken om hun aanpak voor het klimaatbestendig inrichten van de stedelijke omgeving de komende vier jaar te versterken.

De ondertekening vond plaats tijdens de werkconferentie Waterveilig en klimaatbestendig bouwen, wonen en leven in Zwolle. Met de City Deal Klimaatadaptatie gaan de partijen hun onderlinge samenwerking versterken, onder meer in concrete praktijksituaties. Resultaten hiervan worden tevens gedeeld met partijen als het onderwijs.


Als voorbeeld van een innovatieve oplossing voor klimaatbestendige steden noemen de partijen de geluidswal van de Zwolse wijk Stadshagen. Deze heeft een waterkerende functie bij overstromingen. Met dergelijke ‘meerlaagsveiligheid’ oplossingen kan Zwolle via de City Deal veel leren van Dordrecht. En vice versa: beide steden kunnen deze opgaven vertalen naar financiële innovaties en nieuwe manieren van samenwerken.
 

Agenda Stad

De City Deal Klimaatadaptatie is een onderdeel van de Agenda Stad. Agenda Stad is de samenwerking van het Rijk, steden en stakeholders gericht op het versterken van groei, innovatie en leefbaarheid van Nederlandse steden.
 

Ondertekenaars en partners

De partners die de City Deal op 9 maart ondertekenden zijn: de gemeenten Den Haag, Dordrecht, Gouda, Rotterdam en Zwolle, de Rijksoverheid (ministerie van Infrastructuur en Milieu), de waterschappen Drents Overijsselse Delta, chieland, de Krimpenerwaard en Delfland.


Daarnaast zijn er partijen die met de ondertekenaars in de City Deal op onderdelen gaan samenwerken. Dit zijn: Ecoshape, Heijmans, BPD regiokantoor Noord-Oost, Stichting Kennisland, Tauw, Netherlands Water Partnership en Rotterdam Centre for Resilient Delta Cities.


Tot juni 2016 kunnen andere partijen zich aansluiten bij deze City Deal.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
City Deal ondertekend voor klimaatbestendige steden

Negen publieke partners ondertekenden de City Deal Klimaatadaptatie.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kabinet trekt 355 miljoen euro uit voor bereikbaarheid van bijna 30.000 nieuwe woningen

30 okt om 13:31 uur

Het kabinet reserveert 355 miljoen euro voor bereikbaarheidsmaatregelen bij vier grootschalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

10 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »