Cilindrische wolkenkrabber breekt met conventionele architectuur

woensdag 6 april 2016
timer 1 min
De ‘Gran Mediterraneo’ wolkenkrabber is een manusje-van-alles. Het ontwerp van Belgisch architect David Tajchman brengt diverse functies samen in een toren die contrasteert met de conventionele horizontale constructies door een cellulaire en cilindrische vorm aan te nemen.

Gran Mediterraneo moet een multifunctioneel gebouw worden, met onder meer een geautomatiseerde parkeergarage, oplaadstations voor elektrische auto’s, woningen, een hotel, bars en restaurants, zwembaden en spa’s, ruimte voor kantoren, start-ups en evenementen en zelfs (buurt)tuinen.
 

The White City

Het ontwerp moet bijdragen aan het revitaliseren van de skyline van de Israëlische stad Tel Aviv. De stad staat bekend om zijn witte gebouwen, dus ook de Gran Mediterraneo zou van wit beton worden gemaakt, bijgestaan door een glazen gevel in cellulaire vorm die her en der gevuld is met mediterraanse groen.


Door dit haast vloeibare patroon krijgt ook het interieur van de woningen een organische vorm. De appartementen hebben meerdere hoogteniveaus die op flexibele wijze zijn ontworpen. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Cilindrische wolkenkrabber breekt met conventionele architectuur

Gran Mediterraneo, een cilindrische wolkenkrabber door architect David Tajchman.

Beeld via David Tajchman Beeld via David Tajchman
De geautomatiseerde parkeergarage. Beeld door David Tajchman De geautomatiseerde parkeergarage. Beeld door David Tajchman
Beeld door David Tajchman Beeld door David Tajchman
Beeld door David Tajchman Beeld door David Tajchman
Beeld door David Tajchman Beeld door David Tajchman
Beeld door David Tajchman Beeld door David Tajchman
Beeld door David Tajchman Beeld door David Tajchman
Beeld door David Tajchman Beeld door David Tajchman

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Nieuwe steden en 'straatjes erbij' helemaal niet nodig'

26 jan om 09:00 uurtimer9 min

Het Waterschap Vallei en Veluwe heeft voor het eerst een stedenbouwkundige in dienst genomen: Els Viester.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp van wijk impuls voor gezondheid

22 jan om 07:30 uurtimer8 min

In veel gemeenten wordt gezondheid nog altijd gezien als iets dat vooral in de zorg of het sociaal domein…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Perverse prikkel grondspeculatie inruilen voor kwaliteit

15 jan om 07:30 uurtimer4 min

De huidige praktijk van gebiedsontwikkeling zorgt ervoor dat er te volle zakken met geld bij grondspeculanten…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »