Van evenementenvloer tot fietspad

dinsdag 4 augustus 2020
timer 2 min
Euro Tec specialiseert zich in het verhuren van tijdelijke vloeren voor concerten en evenementen. “Maar we richten ons ook op de infrasector met onze tijdelijke fietspaden”, aldus Hans Steiner van Euro Tec. “Eigenlijk is dat een beetje per toeval ontstaan door een gerenommeerde aannemer die daar mogelijkheden in zag. De ervaringen zijn positief.”

De fietspaden van Euro Tec worden vooral gebruikt bij wegwerkzaamheden en wegafsluitingen. Steiner: “Dan leggen we met het tijdelijke fiets- en voetpad een soort bypass om de werkzaamheden aan, bijvoorbeeld een paar meter parallel aan het opengebroken stuk of door het weiland, zodat weggebruikers ongestoord en veilig hun weg kunnen vervolgen.”


Het tijdelijke fietspad bestaat uit vloerplaten gemaakt van gerecycled kabelgranulaat. Over het algemeen legt de firma het pad in een dag aan. Het komt voor dat een fietspad ergens een jaar ligt, zoals nu bij Schiphol, maar een meer doorsnee huurperiode is ongeveer een week of acht, “net zo lang als de werkzaamheden duren”, aldus Steiner. “We hebben geen zware machines nodig en er zijn ook weinig voorbereidingen nodig. Dat, in combinatie met het gerecyclede materiaal, zorgt ook voor een geringe milieubelasting.”


“We leggen het fietspad snel maar vooral ook zorgvuldig en netjes aan.”, vervolgt Steiner. “De vloerplaat is voorzien van een antislip-noppenprofiel zodat fietsers en voetgangers niet uitglijden. De koppelbare vloerplaten van het fietspad zijn 1 meter 20 bij 80 centimer, zodat er altijd wel een flexibele oplossing te bedenken is.”


Euro Tec is voornamelijk actief in de evenementenbranche. “Dat geeft ons voordelen. We zijn gewend om snel op te bouwen en weer af te breken en toch accuraat, flexibel en efficient te werken. Onze werkwijze blijkt zeer goed te werken, juist in de infrasector, waar onze werkwijze zeker gewaardeerd wordt.”

Meer weten?

Euro Tec tijdelijke fietspaden: www.tijdelijkfietspad.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Van evenementenvloer tot fietspad

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fabriekswoningen hebben beter imago dan gedacht

16 jun om 14:54 uur

Fabriekswoningen hebben een beter imago dan gedacht. Dat blijkt uit onderzoek van Platform31 en het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Circle: circulair bouwconcept met terugneembare elementen

18 mei om 10:29 uur

Willy Naessens Group lanceerde The Circle, een revolutionair en circulair bouwconcept. Met honderd elementen…

Lees verder »