Start met inzicht in de lokale verduurzamingsopgave

dinsdag 27 oktober 2020
timer 2 min
Schoolbesturen en gemeenten staan voor een behoorlijke opgave de komende jaren: duizenden schoolgebouwen verduurzamen. Maar hoe kunt u de vergaande ambities uit het Klimaatakkoord concretiseren? En hoe worden daarin andere ontwikkelingen meegenomen, zoals de vorming van integrale kindcentra en zaken als groei, krimp en gezonde leeromgeving?

Auteur: Marion Breg, Ruimte-OK


Het is aan te raden een aantal stappen te doorlopen. Dit begint met het inzichtelijk maken van waar u staat met uw schoolgebouwen ten aanzien van het Klimaatakkoord en te zien wat uw lokale opgave is. Om vervolgens te bepalen wat uw ambities zijn en daarna een plan van aanpak op te stellen. Het stappenplan van het programma Scholen op Koers naar 2030 van Kenniscentrum Ruimte-OK helpt hierbij. De eerst stap: inzicht.

Inzicht: waar staat u? 

Om het verkrijgen van inzicht in de opgave te vergemakkelijken, heeft Kenniscentrum Ruimte-OK samen met Republiq het dashboard verduurzaming onderwijs ontwikkeld voor het programma Scholen op Koers. U ziet in één oogopslag waar u staat met de schoolgebouwen ten aanzien van de doelstellingen uit het Klimaatakkoord. Vragen als hoe ziet het gebouwenbestand eruit qua omvang, bouwjaar en kwaliteit en wat is de ruimtebehoefte in de toekomst worden hier al grotendeels beantwoord, evenals het energieverbruik en de CO2-uitstoot.



We zien in onze startbijeenkomsten dat het dashboard veel inzicht geeft. Gemeenten en schoolbesturen weten direct wat ze te doen staat. Door deze stap te doorlopen is de basis op orde, is er een gezamenlijk vertrekpunt en kunt u samen aan de slag via een integrale benadering.

Leer meer tijdens de Verbindingsdag Gezonde Scholen

Het dashboard verduurzaming onderwijs wordt door Marion Breg, projectleider Scholen op Koers, verder toegelicht tijdens de digitale Verbindingsdag Gezonde Scholen op 11 november.


Benieuwd? Meld u nu gratis aan voor de Verbindingsdag Gezonde Scholen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Start met inzicht in de lokale verduurzamingsopgave

Marion Breg tijdens een presentatie van het dashboard verduurzaming onderwijs.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Oproep aan scholen: meld slecht onderhouden gebouwen

21 apr om 11:40 uurtimer2 min

De PO-Raad en VO-raad starten de campagne Schoolgebouwenschaamte om de staat van Nederlandse schoolgebouwen op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast scholenbouw: ‘Kan toch niet waar zijn dat dit gebeurt’

14 apr om 07:30 uurtimer2 min

Wie Bart de Grunt nog nooit heeft mogen aanhoren tijdens een seminar of congres over scholenbouw, krijgt nu de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart verbindt sport en groen

26 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Op korte afstand van station Alkmaar Noord verrijst het nieuwe zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart. VenhoevenCS…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »