RSHP wint competitie voor uitbreiding vliegveld Taiwan

donderdag 5 november 2015
timer 1 min
Het Britse architectenbureau Rogers Stirk Harbour + Partners (RSHP) heeft een competitie gewonnen om een nieuw gebouw bij het Taiwanese Taoyuan International Airport te ontwerpen. Het betreft een compleet ontwerp voor een derde terminal, inclusief transportinfrastructuur en een multifunctioneel gebouw.

Het winnende ontwerp is gebaseerd op het Taiwanese landschap met golvende zeeën, wat wordt gereflecteerd in het plafond en dak van het gebouw. Het interieur is ruim opgezet en moet volgens de architecten een stedelijke kwaliteit hebben, ‘soortgelijk aan een stadcentrum’. “De meest meeslepende eigenschap van het ontwerp is het interieur dat fluctueert en op en neer beweegt,” aldus het persbericht van RSHP.


Het geplande terminal van 640.000 m2 wordt ook wel ‘Tawains nieuwe nationale poort’ genoemd en moet in 2020 klaar zijn. RSHP verzorgt alle ruimtes, van de incheckgates en pleinen tot een multifunctioneel gebouw dat terminals 1 en 2 aan het 3e terminal verbindt.


Het Taoyuan International Airport is het grootste vliegveld in Taiwan en de op tien na drukste. Zodra het derde terminal klaar is, moet het vliegveld 45 miljoen passagiers per jaar aankunnen. 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
RSHP wint competitie voor uitbreiding vliegveld Taiwan

Het ontwerp van de nieuwe terminal.

d d

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

S&A Podcast: zachtheid en verlangen in gebiedsontwikkeling

23 jul om 07:30 uurtimer3 min

In de nieuwe S&A Podcast Luisterlandschap spreken we met Co Verdaas, Deltacommissaris en hoogleraar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Projecten versnellen door opgaven apolitiek te maken

21 jul om 07:30 uurtimer12 min

In het huidige, onrustige tijdsgewricht komen veel planontwikkelingen tot stilstand. Politieke strubbelingen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruim baan voor warme asfaltrecyclingtrein

17 jul om 07:30 uurtimer10 min

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stedelijke vernieuwing circulair door tijdelijke placemaking

16 jul om 07:30 uurtimer6 min

Het circulaire Stedelijke Vernieuwingsinitiatief van Leeuwarden is ook voor stedenbouwkundigen een kweekvijver…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunnen we Nederland transformeren tot klimaatbestendig park?

14 jul om 07:30 uurtimer10 min

Hoe realistisch is het dat we Nederland kunnen transformeren tot een klimaatbestendig park waarin wonen, werken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groots denken en grote plannen vergen stevig leiderschap

7 jul om 07:30 uurtimer12 min

Gebiedsontwikkeling vraagt naast het maken van stedenbouwkundige plannen om diverse vormen van samenwerking,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oud-minister Sybilla Dekker: ‘Begrijp hoe besturen werkt’

30 jun om 07:30 uurtimer13 min

Jarenlang stopte het Rijk de ruimtelijke ordening onder de zoden. Tot verdriet van Sybilla Dekker, voormalig…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewoners maken de buurt

25 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Amsterdamse Rekenkamer waarschuwde dit voorjaar voor onleefbare en onveilige nieuwbouwwijken. In een column…

Lees verder »