Opleidingsprogramma Bouwstroom stimuleert betaalbare huurwoningen

dinsdag 22 september 2020
timer 2 min
Aedes, de branchevereniging voor woningcorporaties, en NCB, het Netwerk Conceptueel Bouwen, lanceren het Ontwikkelparcours van het programma de Bouwstroom. Dit programma moet conceptueel bouwen stimuleren bij woningbouwcorporaties, wat voor meer betaalbare huurwoningen moet zorgen.

 Aedes en NCB sluiten voor dit programma een overeenkomst met Brickton, opleider in- en van- de bouwsector, dat het opleidingsprogramma mag verzorgen. Het uitgangspunt van het programma Bouwstroom is dat er een andere manier van werken nodig is. Het gaat om een verandering van traditioneel opdrachtgeverschap naar conceptueel bouwen. Bij conceptueel bouwen maakt het inkopen van nieuwbouwprojecten plaats voor het inkopen van bestaande woningconcepten en komt er een focus op gezamenlijk inkopen te liggen. Dit reduceert kosten en zorgt voor meer betaalbare huurwoningen.

Doorontwikkeling en opleiding van professionals

“De uitdagingen in onze sector vragen om vernieuwing, versnelling, verbetering, innovatie, het verlagen van kosten en het borgen van continuïteit. Conceptueel bouwen is daarvoor de oplossing. Dit opleidingsprogramma draagt bij aan een belangrijke cultuurverandering bij woningcorporaties en de gehele sector: van traditioneel naar conceptueel inkopen en bouwen. We zijn blij dat we samen met Aedes en Brickton deze verandering kunnen realiseren”, aldus Ilona Gerritse, verantwoordelijk voor marketing en communicatie NCB.


“Met dit programma willen we nieuwbouw verbeteren, innovatie op gang brengen, versnellen en kosten besparen.”, aldus Gaby van der Peijl, adviseur inkoop samenwerking bij Aedes. “Bovenal willen we ervoor zorgen dat er voldoende betaalbare woningen voor huurders beschikbaar zijn. De komende jaren moeten er minstens 75.000 woningen per jaar worden gebouwd, om aan de grote vraag te voldoen. De eerste trainingen van Het Ontwikkelparcours de Bouwstroom zullen in november starten, zodat onze leden met de juiste kennis kunnen bijdragen aan de verandering in de sector. Opleidingspartner Brickton helpt ons hier invulling aan te geven.”

Vier leermodules voor conceptueel bouwen en -inkopen

Aedes en NCB lanceren samen met Brickton een ontwikkelprogramma waarin vier leerstromen van conceptueel bouwen en inkopen samenkomen. Dat zijn:

  • Het fundament conceptueel bouwen. Hierin worden corporatie-medewerkers gestimuleerd en geïnspireerd om conceptueel te bouwen;
  • Parcours voor gevorderden. Dit programma biedt ruimte aan individuele opleidingsbehoeften rondom conceptueel bouwen. 
  • Expert parcours voor verandering. Hierin worden ambassadeurs van de verandering getraind, wat de interne cultuurverandering versnelt.
  • Expert modules. Dit programma laat corporatiemedewerkers zich verdiepen in aspecten van conceptueel bouwen.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Opleidingsprogramma Bouwstroom stimuleert betaalbare huurwoningen

Olga Görts (NCB), Lajos Walbeek (Brickton) en Gaby van der Peijl (Aedes)

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Eerste Nederlandse stad 'National Park City'

11 aug om 07:30 uur

Voor het eerst is een Nederlandse stad uitgeroepen tot National Park City. Die eer ging naar Breda en is niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf populaire klimaatmaatregelen in stedelijk gebied

31 jul om 07:30 uurtimer5 min

Het vijfjarig bestaan van het KAN platform is voor het netwerk reden om de belangrijkste publicaties uit die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaateffectatlas krijgt slimme upgrade

28 jul om 07:30 uurtimer4 min

Met steeds meer hoosbuien en andere klimaateffecten zijn klimaatdata onmisbaar voor tal van professionals in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

S&A Podcast: zachtheid en verlangen in gebiedsontwikkeling

23 jul om 07:30 uurtimer3 min

In de nieuwe S&A Podcast Luisterlandschap spreken we met Co Verdaas, Deltacommissaris en hoogleraar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Projecten versnellen door opgaven apolitiek te maken

21 jul om 07:30 uurtimer12 min

In het huidige, onrustige tijdsgewricht komen veel planontwikkelingen tot stilstand. Politieke strubbelingen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stedelijke vernieuwing circulair door tijdelijke placemaking

16 jul om 07:30 uurtimer6 min

Het circulaire Stedelijke Vernieuwingsinitiatief van Leeuwarden is ook voor stedenbouwkundigen een kweekvijver…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunnen we Nederland transformeren tot klimaatbestendig park?

14 jul om 07:30 uurtimer10 min

Hoe realistisch is het dat we Nederland kunnen transformeren tot een klimaatbestendig park waarin wonen, werken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groots denken en grote plannen vergen stevig leiderschap

7 jul om 07:30 uurtimer12 min

Gebiedsontwikkeling vraagt naast het maken van stedenbouwkundige plannen om diverse vormen van samenwerking,…

Lees verder »