Ontvlucht de hectiek in het Rijksmuseum op Schiphol

vrijdag 15 september 2017
timer 2 min
Schiphol beschikt sinds kort over een Holland Boulevard en het Rijksmuseum. NEXT architects ontwierp de speciale vertrekhal waar het commerciële aanbod samenkomt met kunst en cultuur.

De Holland Boulevard laat passagiers Nederland beleven: naast karakteristieke Hollandse zitkamers, kunnen zij kennismaken met het NEMO Science Center, de Airport Library en het glazen paviljoen van het Rijksmuseum. Ook maakten Nederlandse ontwerpers Florentijn Hofman en Samira Boon werk speciaal voor het gebied. “De Holland Boulevard moet een visitekaartje zijn voor de dingen waar we als Nederland trots op zijn” zegt Bart Reuser, partner NEXT architects.

 


Credit: Ossip van Duivenbode

Holland Boulevard

Het Nederlandse polderlandschap diende als inspiratie voor dit uitgestrekte gebied van 5.000 m2. Het bestaat uit verschillende ‘Hollandse zitkamers’ die ieder een eigen sfeer en ambiance hebben. De strakke indeling van het Hollandse landschap geeft enerzijds reizigers met weinig tijd snel overzicht; anderzijds kunnen reizigers die langer verblijven meanderen door het landschap en de verschillende plekken rustig ontdekken.

Rijksmuseum

Het Rijksmuseum Schiphol vormt het hoogtepunt van de Holland Boulevard: een modern kader voor de meesterwerken die het museum op Schiphol toont. Extra uitdagend waren de gebogen wanden, opgebouwd uit 10.000 glazen stroken van 7 centimeter die zij aan zij aan elkaar zijn gelijmd. “Deze glasconstructie is van een unieke samenstelling, die bovendien volledig circulair is opgebouwd, alle delen zijn uitneembaar,” zegt Martin Weerheim, projectleider bij Saint-Gobain Glassolutions, die de U-vormige wanden van het museum maakte.

 

“De semi-transparantie die zo ontstaat filtert en breekt het licht en zorgt voor een geleidelijke overgang van de hectiek van Schiphol naar de kunstschatten van het Rijksmuseum,” aldus Bart Reuser van NEXT.

 


Credit: Ossip van Duivenbode

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Ontvlucht de hectiek in het Rijksmuseum op Schiphol

Meer artikelen met dit thema

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fasering gebiedsontwikkeling Oirschot legt koppelkansen bloot

15 jun om 10:16 uur

Een gebiedsontwikkeling in Middelbeers (gemeente Oirschot) laat zien hoe fasering niet alleen noodzakelijk is,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Berninitoren geeft nieuwe impuls aan wonen aan de Prinsenplas

19 mei om 15:00 uur

In Rotterdam-Prinsenland is onlangs de Berninitoren in gebruik genomen. Met de toevoeging van de woontoren…

Lees verder »