Ondergrondse fietsenstalling voor 4.000 fietsen in het IJ bij Centraal Station

donderdag 2 maart 2017
timer 1 min
Er komt een nieuwe fietsenstalling aan de IJzijde van het Centraal Station in Amsterdam. Met plek voor minimaal 4.000 fietsen. De nieuwe stalling vervangt het fietsplatform aan de westkant en de huidige fietspont direct achter CS. Door de fietsen ondergronds te brengen en daar bovenop een wandelboulevard te maken ontstaat meer ruimte aan de IJzijde van het station.

 

Onderdeel van de constructie is een aanvaarbescherming, die de fietsenstalling en de kade daarachter beschermt tegen aanvaringen.

 

Project Waterfront

De stalling en de boulevard zijn onderdeel van het project Waterfront, waarmee de gemeente de IJzijde van het station verder wil verbeteren. Onderdeel van project Waterfront is ook het realiseren van een goede aansluiting van de fietsenstalling op het huidige Waterplein West (waar de ponten gesitueerd zijn) en het toekomstig Waterplein Oost. Project Waterfront gaat hiervoor varianten en financieringsvoorstellen uitwerken. Naar verwachting wordt hier eind 2017 een besluit over genomen.

 

Bestemmingsplan

Voor de ondergrondse fietsenstalling moet het bestemmingsplan voor het Stationseiland gewijzigd worden. Het ontwerp-bestemmingplan wordt voor de zomer van 2017 ter inzage gelegd. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze op de plannen indienen. De definitieve plannen kunnen dan eind 2017 worden vastgesteld.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Ondergrondse fietsenstalling voor 4.000 fietsen in het IJ bij Centraal Station

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

S&A Podcast: zachtheid en verlangen in gebiedsontwikkeling

23 jul om 07:30 uurtimer3 min

In de nieuwe S&A Podcast Luisterlandschap spreken we met Co Verdaas, Deltacommissaris en hoogleraar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Projecten versnellen door opgaven apolitiek te maken

21 jul om 07:30 uurtimer12 min

In het huidige, onrustige tijdsgewricht komen veel planontwikkelingen tot stilstand. Politieke strubbelingen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruim baan voor warme asfaltrecyclingtrein

17 jul om 07:30 uurtimer10 min

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stedelijke vernieuwing circulair door tijdelijke placemaking

16 jul om 07:30 uurtimer6 min

Het circulaire Stedelijke Vernieuwingsinitiatief van Leeuwarden is ook voor stedenbouwkundigen een kweekvijver…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunnen we Nederland transformeren tot klimaatbestendig park?

14 jul om 07:30 uurtimer10 min

Hoe realistisch is het dat we Nederland kunnen transformeren tot een klimaatbestendig park waarin wonen, werken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groots denken en grote plannen vergen stevig leiderschap

7 jul om 07:30 uurtimer12 min

Gebiedsontwikkeling vraagt naast het maken van stedenbouwkundige plannen om diverse vormen van samenwerking,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oud-minister Sybilla Dekker: ‘Begrijp hoe besturen werkt’

30 jun om 07:30 uurtimer13 min

Jarenlang stopte het Rijk de ruimtelijke ordening onder de zoden. Tot verdriet van Sybilla Dekker, voormalig…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewoners maken de buurt

25 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Amsterdamse Rekenkamer waarschuwde dit voorjaar voor onleefbare en onveilige nieuwbouwwijken. In een column…

Lees verder »