Nominaties Nationale Staalprijs en Nationale Duurzaamheidsprijs Staal 2014

dinsdag 1 juli 2014
timer 3 min
Voor een Nationale Staalprijs 2014 zijn in totaal 15 bouwprojecten genomineerd. De vakjury – onder voorzitterschap van Pi de Bruijn (Archi-tekten Cie) – koos de genomineerden uit in totaal 102 inzendingen, verdeeld over de vijf deelnamecategorieën utiliteitsbouw, industriebouw, woningbouw, infrastructuur en karakteristieke stalen bouwdelen.

 

Uit de genomineerden in elke categorie kan de jury een winnaar aanwijzen. De winnende projecten worden bekend gemaakt tijdens de Nationale Staalbouwdag, 2 oktober a.s. in Hangaar 2 in Katwijk aan Zee.

 

Aan 3 deelnemende projecten kende de jury een nominatie Nationale Duurzaamheidsprijs Staal 2014 toe. Deze prijs is dit jaar voor het eerst uitgeschreven. De prijs is bedoeld voor bouwprojecten die, juist door het gebruik van staal, voorbeeldige prestaties leveren op het gebied van duurzaamheid. Ook de winnaar van de Duurzaamheidsprijs wordt op de Nationale Staalbouwdag openbaar gemaakt.

 

De genomineerden zijn (o.v.v. architect/ontwerper):

 

Nationale Staalprijs 2014:

 

Utiliteitsbouw (31 inzendingen)

  • Centraal Station Rotterdam (Team CS)
  • Verkeerscentrale brugbediening      Steekterpoort, Alphen aan den Rijn (Blok Kats van Veen Architecten)
  • Winkelcentrum Ekkersrijt, Son en      Breugel (VVKH      Architecten)

 

Industriebouw (8 inzendingen)

  • Bedrijfsgebouw Toyota Material Handling, Ede (Rempt van der Donk architecten)
  • HVDC-station      Dolwin Alpha, Noordzee (ABB)
  • Scheepsbouwhal Werf Ravenstein, Deest (Croes      Bouwtechnisch Ingenieursbureau)

 

Woningbouw (12 inzendingen)

  • Vakantiewoning KHM, Grou (Tim Piët      en Jos Blom)
  • Villa Kogelhof, Kamperland (Architectenbureau      Paul de Ruiter)

 

Infrastructuur (22 inzendingen)

  • Fiets-      en voetgangersbrug Melkwegbrug,      Purmerend (NEXT Architects)
  • Mobiele voetgangersbrug Eventbridge, locatie      n.v.t. (Movares Nederland)
  • Uitbreiding sluizencomplex Panamakanaal (Iv-Groep      e.a.)
  • Verkeersbrug De Oversteek, Nijmegen (Laurent      Ney en Chris Poulissen)

 

Karakteristieke stalen bouwdelen (29 inzendingen)

  • Folly      Het Elastisch Perspectief, Barendrecht (NEXT Architects)
  • Perronkappen Station Europapark, Groningen (Movares      Nederland)
  • Stalen stelring Wyli voor      bedrijfsgebouw,      Urk (KC Bouwburo/Bouwtechniek de Boer)

 

Nationale Duurzaamheidsprijs Staal 2014:

  • Mobiele voetgangersbrug Eventbridge, locatie      n.v.t. (Movares Nederland)
  • Restauratie en uitbreiding Hortus      Botanicus, Leiden (Architektenburo Veldman |      Rietbroek | Smit)
  • Woon-/werkgebouw De Karel Doorman, Rotterdam (Ibelings      van Tilburg Architecten)

 

Aan de Nationale Staalprijs en Nationale Duurzaamheidsprijs Staal hebben projecten deelgenomen die in 2013 of 2012 zijn opgeleverd of in gebruik genomen. Alle inzendingen en genomineerden zijn te zien op www.nationalestaalprijs.nl, inclusief overzichten van projectpartners.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nominaties Nationale Staalprijs en Nationale Duurzaamheidsprijs Staal 2014

Rotterdam Central Station designed by Team CS; photography by Jannes Linders

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gevels van kersenpitten of rioolwater

17 jun om 07:30 uurtimer2 min

In onze digitale magazines ontdek je bijzondere aspecten van de bouw in de rubriek Bouwstenen. Zoals het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Programma bekend voor Circulaire Openbare Ruimte Congres op 19 juni

13 jun om 07:30 uur

Op 19 juni organiseert Straatbeeld voor de vierde keer het Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen is…

Lees verder »
descriptionArtikel

De finesses van prefab houtbouw

19 mei om 11:00 uurtimer8 min

Op de levendige vakbeurs Houtbouw gaf Bob Elzen (Treetek) vorige week een diepgaand inkijkje in de ontwikkeling…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sessie vakbeurs HOUTBOUW: ontwerpproces voor prefab houtbouw

7 mei om 07:30 uurtimer6 min

Van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 mei vindt in de Brabanthallen in Den Bosch de derde editie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Film Architecton: Hoe kunnen we beter bouwen?

24 apr om 07:30 uurtimer4 min

Vanaf donderdag 1 mei draait in diverse bioscopen opnieuw een architectuurfilm. Recent zagen we al Oscar-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Wie de aarde belast, zorgt voor compensatie’

23 dec 2024

"Biobased materialen moeten we zo veel mogelijk gebruiken, maar dat betekent niet dat we niet meer zo nauw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe locatie en datum voor ARCHITECT@WORK Amsterdam 2025

27 nov 2024

ARCHITECT@WORK Amsterdam zal in 2025 plaatsvinden op een nieuwe, inspirerende locatie: De Kromhouthal, gelegen…

Lees verder »