Modernista levert passende armaturen voor Mr. J.H. de Pontplein in Tilburg

vrijdag 15 januari 2021
timer 2 min
Het gebied rondom het Mr. J.H. de Pontplein in Tilburg, met om de hoek het Pont Museum dat bekendstaat om exposities met eigentijdse kunst, kenmerkt zich door opvallende architectuur en is volop in ontwikkeling. Met als missie een groener en schoner Tilburg inclusief culturele en economische ambities.

Armatuur Quantum sluit aan op de wensen

De gemeente Tilburg was in een eerder project gecharmeerd van het moderne en platte ontwerp van de armatuur Tablet, van de Spaanse leverancier Setga. De armatuur Quantum, van dezelfde leverancier past goed in dezelfde ontwerpstijl. De Quantum heeft eenzelfde moderne uitstraling maar paste beter bij de specifieke wensen voor het Mr. J.H. de Pontplein. De efficiënte armatuur Quantum geeft een mooie gelijkmatige en zeer comfortabele verlichting met ruim voldoende lux.

Inspelen op toekomstige ontwikkelingen

De Quantum heeft een IP68 compartiment waar de leds in zitten en heeft een separaat compartiment voor het onderbrengen van de driver, allerhande OLC's, Zhaga-connectoren en sensoren. De aan Tilburg geleverde armatuur is voorzien van een Zhaga socket en een Sensor Ready driver om de armaturen te kunnen aansluiten op het CityTouch-systeem waar de gemeente gebruik van maakt. Door het separate compartiment is het onderbrengen van extra tools eenvoudig en dit maakt de Quantum een zeer flexibel en op de toekomst voorbereide armatuur. Van den Heuvel heeft de nieuwe armaturen geplaatst.


Duurzaamheid

Verduurzaming is op dit moment wereldwijd dé grootste maatschappelijke uitdaging. Alle producten in ons portfolio zijn voorzien van duurzame led-techniek en worden vervaardigd met materialen die zich goed lenen voor hergebruik. We werken samen met fabrieken die in Europa produceren en die ons actief betrekken bij ontwerp, productie en hergebruik. Juist nu gemeenten vaak de overstap maken naar nieuwe ledverlichting, is het waardevol om naar de mogelijkheid tot hergebruik van de componenten van de armatuur te kijken. Zo zorgen we dat Nederland op een zo duurzaam mogelijke manier verlicht wordt.



Dit artikel verscheen in de Innovatiecatalogus 2021. De hele editie lezen? Dat kan door hem na te bestellen of te downloaden.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Modernista levert passende armaturen voor Mr. J.H. de Pontplein in Tilburg

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Excursie: honderden woningen binnen UNESCO Werelderfgoed

14 mei om 07:30 uurtimer4 min

Hoe bouw je honderden nieuwe woningen in een gebied dat officieel te boek staat als UNESCO Werelderfgoed? Je…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bereken de hittestress in straten en op pleinen

13 mei om 07:30 uurtimer11 min

Veel pleinen in Nederland zijn ingericht voor markten en evenementen en ontberen klimaatadaptieve kwaliteiten.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw platform en magazine: Ruimte voor Bewegen

12 mei om 07:30 uurtimer3 min

Nederland beweegt nog veel te weinig en daarom groeit de roep om de openbare ruimte beweegvriendelijker te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival Score: ranglijst ideale leefomgeving

9 mei om 07:30 uurtimer10 min

Welke buurt, wijk of regio in Nederland vormt de ideale leefomgeving om gezond ouder te worden? De nieuwe Blue…

Lees verder »
descriptionArtikel

Architect van de stedelijke rafelrandjes

8 mei om 07:30 uurtimer15 min

Pal naast een kale bouwplaats langs een van de allerlaatste rafelrandjes binnen de Amsterdamse ring werkt…

Lees verder »
descriptionArtikel

De menselijke maat als uitgangspunt in de stad van morgen

6 mei om 07:30 uurtimer4 min

De Amerikaans-Canadese publicist en stadsactivist Jane Jacobs zette zich in de jaren zestig in voor levendige,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorps bouwen: draagvermogen en daadvermogen

22 apr om 07:30 uurtimer7 min

In zijn column voor Stedebouw & Architectuur schrijft Harrie van Helmond over hoogwaardige,…

Lees verder »