Middelbare school krijgt oude spijkerbroeken als gevelisolatie

dinsdag 8 februari 2022

Impressie van De Goudse Waarden met de nieuwe gevel. Door Gortemaker Algra Feenstra

De leerlingen van de middelbare school De Goudse Waarden in Gouda kunnen vanaf deze week zo veel mogelijk spijkerbroeken inzamelen en inleveren op school. Deze worden door Metadecor gebruikt als gevelisolatie. Voor de gevel zijn in totaal 6.000 spijkerbroeken nodig. Dit is een mooie aftrap van de Week van de Circulaire Economie, die van 7 t/m 12 februari 2022 plaatsvindt.

Gevel renoveren en isoleren

Voor de renovatie van de middelbare school gaat Metadecor de gevel renoveren en opnieuw isoleren. Het isolatiemateriaal gaat voor dit project gemaakt worden van 100% circulaire isolatiedekens gemaakt van gerecyclede spijkerbroeken. Als gevelbekleding past Metadecor MD Strekmetaal toe in aluminium, een semi open gevelbekleding met als afwerking een parelwitte poedercoating. “Om de leerlingen van de school te betrekken bij de nieuwe gevel van de school en het thema circulariteit, heeft Metadecor het idee bedacht om op de school 6000 spijkerbroeken in te zamelen voor de isolatie”, aldus Jurren Zomer, Marketing en Sales bij Metadecor. 

Spijkerbroeken als isolatie

Iedereen mag meedoen

De leerlingen kunnen zo veel mogelijk spijkerbroeken inleveren om hiermee kans te maken op mooie prijzen. Maar ook de basisscholen en de buurt doen mee aan de actie. De Goudse Waarden pakt het groots aan om zoveel mogelijk mensen aan dit project mee te laten doen. Hoe meer spijkerbroeken hoe beter. “Wij bouwen de duurzaamste en milieuvriendelijkste school in Gouda en vragen iedereen om hieraan mee te helpen”, zegt de voorzitter College van Bestuur Peter van Dijk. “Behalve het gebruik van zonnepanelen, warmte/koude-opslag en aardgasloze-klimaatregulatie, willen we ook zoveel mogelijk materialen hergebruiken om zo grondstoffen en dus het milieu te sparen. En dit willen we ook meegeven aan de leerlingen.” 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec om 10:45 uurtimer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Veertig jaar achterstand in onderwijshuisvesting aanpakken’

17 nov om 07:30 uurtimer6 min

In de portefeuille van schoolbestuurder Bart de Grunt vind je gebouwen die niet wind- en waterdicht zijn.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw themanummer: volop kansen voor scholenbouw

11 nov om 16:15 uurtimer6 min

Scholenbouw is hot! Na het geslaagde Duurzame & Gezonde Scholen Congres van afgelopen week, publiceren we…

Lees verder »
descriptionArtikel

Veel impulsen en smaakmakers tijdens congres scholenbouw

7 nov om 14:45 uurtimer13 min

Naast de eerste winnaar van de Smaakmaker-award, architect Yaike Dunselman, bracht de jubileumeditie van het…

Lees verder »

Hoe maak je een MFA écht toekomstbestendig?

3 nov om 15:00 uurtimer4 min

Onderwijs, kinderopvang, sport en welzijn samen onder één dak. Dat klinkt logisch en efficiënt, maar achter de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De weeffout in het onderwijsvastgoed

29 okt om 07:29 uurtimer5 min

Schoolbestuurder Bart de Grunt (mijnplein) is misschien wel de hardst roepende in de woestijn van…

Lees verder »