Megaproject ‘Pearl of Istanbul’ is één en al luxe

woensdag 4 januari 2017
timer 1 min
Aan de kust van Istanbul verrijst de komende jaren een indrukwekkend multifunctioneel complex: de ‘Pearl of Istanbul’. Het immense project behelst een grote jachthaven, honderden woningen en een groot centrum voor entertainment.

Het project is ontworpen door Forum Studio uit Chicago. De jachthaven wordt vormgegeven door een cirkelvormige reeks van kunstmatige eilanden, die worden omsloten door één lange aanlegsteiger. De haven biedt plek aan maximaal vijfhonderd jachten én een groot cruiseschip. Stralend middelpunt is een verlichte bol, die gekleurde lichtbundels de lucht in slingert. Verder biedt de jachthaven een botanische tuin en een maritiem onderzoekscentrum.

Zes hypermoderne woontorens

Kloppend hart van de ‘Pearl of Istanbul’ wordt het grote centrum op het vaste land. Daar worden zes hypermoderne woontorens uit de grond gestampt. In de woontorens komen luxe appartementen en wat vriendelijker geprijsde woningen, maar ook hotelkamers. Aan de voet van de torens wordt een groot gebouwencomplex gerealiseerd, met daarin onder andere restaurants, cafés en winkels. Het geheel wordt aangekleed als een luxe resort, met bloementuinen, tennisbanen, terrassen en zwembaden.

 

Het is de bedoeling dat de ‘Pearl of Istanbul’ in juli 2023 wordt opgeleverd.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Megaproject ‘Pearl of Istanbul’ is één en al luxe

Credit: Forum Studio ©

Meer artikelen met dit thema

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fasering gebiedsontwikkeling Oirschot legt koppelkansen bloot

15 jun om 10:16 uur

Een gebiedsontwikkeling in Middelbeers (gemeente Oirschot) laat zien hoe fasering niet alleen noodzakelijk is,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Berninitoren geeft nieuwe impuls aan wonen aan de Prinsenplas

19 mei om 15:00 uur

In Rotterdam-Prinsenland is onlangs de Berninitoren in gebruik genomen. Met de toevoeging van de woontoren…

Lees verder »