Kunstwerk in nieuwbouwcomplex in Amsterdam

maandag 2 november 2015
timer 1 min
Langs de Polderweg in Amsterdam-Oost bouwde Ymere een nieuwbouwcomplex met 72 sociale huurwoningen. Twee mega glas-in-lood ramen in het gebouw vertellen de geschiedenis van het Polderweggebied.

 

De achttien meter hoge glas-in-lood ramen aan de voor- en achterzijde van het complex zijn ontworpen door kunstenaar Stefan Glerum. Door de ligging van het complex zijn de ramen zowel vanuit de trein als vanuit de binnentuin van het wooncomplex zichtbaar. Vooral ’s avonds als de ruimte binnen verlicht is, zijn het echte blikvangers. Glas-in-lood atelier Schmit uit Haarlem heeft de uit 106 deelramen bestaande voor- en achtergevel gemaakt. Het  kunstproject is mede mogelijk gemaakt door het Amsterdams Fonds voor de Kunst.

 

Comfortabele woningen

Het 6-laagse nieuwbouwcomplex is ontwerpen door Heren5 Architecten en gebouwd door HSB Bouw. De 72 sociale huurwoningen hebben 2 tot 3 kamers, zijn rolstoel toegankelijk en hebben allemaal een buitenruimte. Huurders van een 3-kamer woning hebben kunnen kiezen tussen twee type plattegronden waarbij de plek van de keuken en de tweede slaapkamer varieert. Onder het gebouw bevindt zich een parkeergarage met 36 parkeerplaatsen.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Kunstwerk in nieuwbouwcomplex in Amsterdam

Glas in lood in nieuwbouwcomplex Polderweggebied Amsterdam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov 2025 timer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »