Koen van Velsen ontwerpt multifunctioneel centrum in Rotterdam

vrijdag 8 juli 2016
timer 2 min
Op woensdag 6 juli is het nieuwe multifunctionele (sport)centrum De Rozenburcht officieel geopend. Met een zesbaans wedstrijdbad, een sporthal, een multifunctionele zaal en een horecagelegenheid met een extra ruimte voor onder meer vergaderingen, is De Rozenburcht een aanwinst voor Rozenburg. Het gebouw is ontworpen door architectenbureau Koen van Velsen.

 

Van Velsen ontwierp een gebouw dat is afgestemd op de omgeving. Zo trekken de patio's de groene buitenruimte naar binnen en is het hele gebouw opgetrokken uit een bijzondere grijsgroene steen die als het ware met de weersomstandigheden meekleurt.

 

Rotterdam Sport

De gemeente zet zich in om zo veel mogelijk Rotterdammers te laten sporten en bewegen. Voldoende sportvoorzieningen van goede kwaliteit zijn hiervoor een noodzakelijke voorwaarde. De Rozenburcht wordt toegevoegd aan het lijstje van  hoogwaardige sportaccommodaties en draagt bij aan het sportieve klimaat van de stad. Sport is leuk om te doen maar het is ook belangrijk voor de stad. Het zorgt er bijvoorbeeld voor dat jongeren hun talenten kunnen ontwikkelen, beter presteren op school en een zinvolle vrijetijdsbesteding hebben. Bovendien betekent investeren in sport, investeren in gezondheid, participatie en de economie.

 

Beweegbare bodem

Het sportcomplex bevat een 25 meter wedstrijdbad met zes banen. Ook is het zwembad geschikt voor waterpolo. Een deel van de bodem is beweegbaar, waardoor ouderen, kinderen en mensen een lichamelijke beperking optimaal gebruik kunnen maken van het bad. De accommodatie bevat ook een sporthal, indeelbare flexibele multifunctionele ruimten en horeca- en vergaderruimten.


Label A++

Duurzaamheid en energiebesparing spelen een belangrijke rol. Ook is tijdens het ontwerp in samenwerking met de architect veel aandacht besteed aan detaillering en inpassing van de installaties. De energie wordt deels op het complex zelf opgewekt door de zonnepanelen. De warmte wordt geproduceerd door een gasgestookte absorptiewarmtepomp met buitenlucht als energiebron. Het zwembad en de sporthal zijn volledig voorzien van ledverlichting. Tijdens de opening werd het energielabel bekendgemaakt. De nieuwbouw ontving label A++.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Koen van Velsen ontwerpt multifunctioneel centrum in Rotterdam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Berninitoren geeft nieuwe impuls aan wonen aan de Prinsenplas

19 mei om 15:00 uur

In Rotterdam-Prinsenland is onlangs de Berninitoren in gebruik genomen. Met de toevoeging van de woontoren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Great Places: honderden richtlijnen voor een succesvolle openbare ruimte

7 mei om 15:54 uur

De openbare ruimte speelt een essentiële rol in het dagelijks leven van mensen. Tijdens bezoeken aan honderden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rivium in Capelle transformeert naar gemengd stedelijk gebied

4 mei om 08:46 uurtimer3 min

Het sterk monofunctionele kantorengebied Rivium in Capelle aan den IJssel krijgt een nieuw toekomstperspectief…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »