Klussen op de Klarenstraat wint Amsterdamse Architectuur Prijs 2015

donderdag 21 mei 2015
timer 3 min
De VvO Klussen op de Klarenstraat en Vanschagen Architecten, respectievelijk de opdrachtgevers en de architect van het wooncomplex Klussen op de Klarenstraat, zijn de winnaars van de Amsterdamse Architectuur Prijs 2015.

Tevens is er voor het eerst een tweede winnaar gekozen door een publieksjury. Het Artisplein door landschapsarchitect Michael van Gessel mocht die in ontvangst nemen.  De uitreiking werd op woensdag 20 mei gehouden tijdens het Architectenbal in het Citroëngebouw in Amsterdam.
 

De Amsterdamse Architectuur Prijs wordt jaarlijks toegekend aan de architect en de opdrachtgever  van een in het voorafgaande jaar gerealiseerd project dat volgens de jury boven alle andere uitsteekt. Bekijk  hier  de tien genomineerde projecten van het afgelopen jaar.
 

Vak- en publieksjury

De vakjury bestond dit jaar uit architectuur- en kunstcritica Marina de Vries (Museumtijdschrift), onderzoeker Dirk van den Heuvel (TU Delft, Jaap Bakema Study Centre) en de Londense architect Alex de Rijke (dRMM Architects, dean of architecture Royal College of Art). De Amsterdamse publieksjury werd gevormd door Maud Everwijn, Desiree Schneider en Jorian van Schagen.
 

Vakjury over klussen op de Klarenstraat

“Dit project voorziet op bescheiden wijze in een manier om in een impopulair gebouwtype gewilde stadswoningen te realiseren zonder de bestaande structuur uit te wissen. Dat bewoners zeggenschap hebben over hun eigen woning, is helaas nog steeds eerder uitzondering dan regel.” 
 

Publieksjury over het Artisplein

“Deze oase van rust, midden in het centrum, is teruggegeven aan de Amsterdammers en kent een goede balans tussen architectuur, natuur en recreatie. De historische elementen zijn er in acht genomen en de verfijnde inrichting van het plein maakt het tot een prachtig filter tussen stad en park.”
 

Op de website van Arcam zijn de volledige juryrapporten te downloaden.
 

Architect Arjan Gooijer over de Klarenstraat

In vakblad Stedebouw & Architectuur nummer 7 van 2014 schreef Arjan Gooijer een uitgebreid artikel over onder meer het ontwerp van Klussen op de Klarenstraat. Tevens geeft hij tips die voort zijn gekomen uit zijn ervaringen met het project.
 

U kunt dit artikel gratis downloaden door op onderstaande pdf te klikken. Dit artikel is onderdeel van de thema-editie Renovatie & Herstructurering, met artikelen over de wijkvernieuwing in Freiburg, de herbestemming van de Fenixloods II in Rotterdam, en meer. U kunt dit nummer, en alle andere nummers van Stedebouw & Architectuur , downloaden in onze bibliotheek.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Klussen op de Klarenstraat wint Amsterdamse Architectuur Prijs 2015

Klussen op de Klarenstraat is winnaar van de Amsterdamse Architectuur Prijs 2015. Foto door VanSchagen architecten

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gebiedsontwikkeling: ontdek de ‘Vriendelijke Stad’

14 apr om 16:00 uurtimer9 min

Wie meteen geprikkeld wordt door bovenstaande kop, moet snel afreizen naar Enschede. Lees anders eerst de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tweede Kamer: formele plek sporten en bewegen in openbare ruimte

13 apr om 07:30 uurtimer2 min

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vrouw & Veiligheid: verdergaan dan symbolische oplossingen

3 apr om 07:30 uurtimer2 min

Veiligheid is geen luxe, maar een basisrecht. Toch passen vrouwen hun gedrag in de openbare ruimte nog…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

PBL: scherpere keuzes nodig in ontwerp Nota Ruimte

10 mrt om 07:30 uurtimer6 min

De manier waarop Nederland zijn ruimte inricht, staat centraal in de Ontwerp-Nota Ruimte. Het Planbureau voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arun Jain: gezonde stedenbouw door onzekerheid te omarmen

2 mrt om 10:00 uurtimer3 min

Hoe houden we steden leefbaar, gezond en toekomstbestendig in een tijd waarin veranderingen elkaar steeds…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »