Goede integrale groennorm maakt einde aan verwarring

dinsdag 10 september 2024

Tal van organisaties en partijen uit de bouw roepen de politiek op om te kiezen voor een realistische groennorm. Deze moet concreet genoeg zijn om bijvoorbeeld op te nemen in de vorm van instructieregels in het Besluit kwaliteit leefomgeving. Vandaag, 10 september, debatteert de Tweede Kamer over dit onderwerp.

Het is bestuursvoorzitter Marga de Jager (ANWB), die namens Aedes, Beweegalliantie, Bouwend Nederland, Natuur & Milieu, NEPROM, NOC*NSF, Vogelbescherming Nederland en WoningbouwersNL een oproep doet aan de Vaste Commissie voor Binnenlandse Zaken om tijdens de behandeling van de kabinetsaanpak klimaatbeleid in relatie tot de gebouwde omgeving te komen tot die goede, realistische integrale groennorm (voor nieuwbouw en bestaande bouw).

De ondertekenaars van de brief, schrijft het KAN Platform, vragen de Tweede Kamer ook om de programmatische aanpak Groen in en om de Stad en de doorontwikkeling van de huidige Handreiking Groen in en om de Stad te blijven steunen. Zowel de kwantiteit als de kwaliteit van het groen moet zodanig worden uitgewerkt dat de norm in heel Nederland toepasbaar is voor de lokale en regionale context, van plattelandsdorp tot grote stad.

De afzenders stellen dat ‘Groen in en om de Stad’ moet worden geborgd in een beleidsmatige en juridische vorm: “We hebben meer groen (en water) nodig in steden, voor mensen en voor de natuur. Een goede integrale groennorm maakt een einde aan de verwarrende hoeveelheid bestaande normen en richtlijnen en schept daarmee een gelijk speelveld voor bouwende partijen en gemeenten. Het is een cruciale voorwaarde om de aanzienlijke maatschappelijke en financiële baten op de langere termijn te garanderen die tegenover de kosten staan op de kortere termijn.”

Lees hier de complete brief.

Lees ook het artikel met deze stelling: Om de vergroening van steden te versnellen is een groennorm noodzaak (Straatbeeld.nl).

 

Bron: Kan Platform
Beeld: Shutterstock

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kosten en voordelen van klimaatadaptatie in de stad

2 dec om 07:30 uurtimer3 min

Hoe bereiden steden zich voor op een toekomst met meer hitte en wateroverlast? Arcadis berekende dat Amsterdam…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen voegt waarde toe aan bedrijventerreinen

26 nov om 07:30 uurtimer7 min

Groen op bedrijventerreinen levert op veel manieren waarde op. Die voordelen zijn niet altijd gemakkelijk in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biomimicry: de overtreffende trap van ‘regeneratief’

30 okt om 07:30 uurtimer6 min

Lydia Fraaije is in Nederland een waar boegbeeld van biomimicry. Als architect hanteert ze de groenste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stembusakkoord over 10 punten energie en klimaat

27 okt om 07:30 uurtimer5 min

Je leest het bijna elke dag: het klimaat holt achteruit en de politiek eveneens. Daarom is het bemoedigend dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woningbouwopgave in combinatie met vergroeningsopgave

1 okt om 07:30 uurtimer5 min

Wil Nederland over honderd jaar nog floreren? Dan moeten de biodiversiteits- en klimaatopgaven goed zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gedeelde grond: anders omgaan met schaarste én overvloed

25 sep om 07:30 uur

Het College van Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs, bestaande uit Rijksbouwmeester Francesco Veenstra en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »