Grootste zonnepark van Noord-Europa bij Schiphol

vrijdag 27 maart 2015
timer 2 min
Nabij Schiphol komt op een terrein ter grootte van 52 voetbalvelden een park van 120.000 zonnepanelen te liggen. Ondanks het feit dat die het grootste zonnepark van Noord-Europa wordt, staat het echter nog lang niet in verhouding tot een forse kolencentrale.

Dat laat Marc van Velzen weten, eigenaar van Solar Energy Works, het bedrijf dat het zonnepark realiseert. Het park kan tot 15 megawatt opleveren, waar een kolencentrale tot 2.000 kan oplopen. "Voor wind of voor zon is dit wel groot, en zeker op land," aldus Van Velzen
 

Nederland kent niet veel oznuren, maar volgens Geert Bosch van Bosch & Van Rijn, adviesbureau op gebied van duurzame energie, is dat geen probleem. "We zijn bezig met een energietransitie en als je van een situatie met veel kolenstroom naar veel duurzame energie wilt, kun je alles doen. In Nederland kun je én grote zonnepanelen doen, én windenergie en je hebt beide heel hard nodig.
 

Zonnepark door burgers geïnitieerd

Eerder werd ook het grootste door burgers geïnitieerde zonnepark gebouwd, tevens de eerste publieke zonneweide van Nederland, door coöperatie De ZonneWIJde op het Rithmeesterpark aan de Princenhagelaan in Breda. Met 7.000 panelen produceert dit park duurzame energie voor Bredanaars die participeren in het project. Lees verder op de website en in Stedebouw & Architectuur editie Bouw & Zorg 2015.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam vergroot kansen voor talentvolle architecten

13 mrt om 11:00 uurtimer3 min

Rotterdam gaat voor de selectie van architecten bij publieke projecten een nieuwe standaard toepassen. Met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

PBL: scherpere keuzes nodig in ontwerp Nota Ruimte

10 mrt om 07:30 uurtimer6 min

De manier waarop Nederland zijn ruimte inricht, staat centraal in de Ontwerp-Nota Ruimte. Het Planbureau voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arun Jain: gezonde stedenbouw door onzekerheid te omarmen

2 mrt om 10:00 uurtimer3 min

Hoe houden we steden leefbaar, gezond en toekomstbestendig in een tijd waarin veranderingen elkaar steeds…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gelijkwaardigheid als basis voor wijkvernieuwing

17 feb om 10:00 uur

Het rapport Gelijke Grond van KAW, dat afgelopen najaar werd gelanceerd, maakt helder dat wijkvernieuwing niet…

Lees verder »