Gebiedstransformatie van voormalige supermarkt naar parkgebouw afgerond

woensdag 21 december 2022
timer 2 min
De oostgevel van parkgebouw De Veentjes in Doetinchem. Foto: Sebastian van Damme

De oostgevel van parkgebouw De Veentjes in Doetinchem. Foto: Sebastian van Damme

Van een in onbruik geraakte supermarkt in een desolate omgeving naar een wooncomplex met 75 appartementen in een gerevitaliseerd stedelijk woongebied. Parkgebouw De Veentjes in het Gelderse Doetinchem is klaar om bewoond te worden.

Na jaren voorbereiding, ontwikkelen en bouwen heeft JCR Architecten het project afgerond en vastgelegd. Samen met ontwikkelaar Phoenix werkte het aan de gebiedstransformatie. Doel was het verlaten en achtergestelde stuk stad te transformeren naar een kwalitatief stedelijk woongebied. Hiermee hoopt JCR het hele gebied een impuls te geven. 

De 75 appartementen vormen een courtyard gebouw met aan de buitenzijde grote terrassen, een groen binnenhof en een gezamenlijke daktuin. Het 8900 vierkante meters tellende nieuwe woongebouw aan De Veentjes is een parkgebouw. Het ontvouwt zich alzijdig met zijn terrassen naar het park en de stad. Het gebouw geeft een geheel nieuwe dimensie aan de omgeving door nieuwe verbindingen te maken en de straten weer nieuw elan te geven.

Het gebouw heeft een open karakter door de terrassen rondom en de grote glazen puien die daar aan liggen. Het groen van het park wordt om het gebouw voortgezet en ook het gebouw is ontworpen als een grote veranda die op diverse plekken begroeiing krijgt. Hiermee is het gebouw niet alleen energiezuinig en duurzaam in gebruik, maar ook een stedelijke reparatie.

Foto: Sebastian van Damme
De terrassen in beeld. Foto: Sebastian van Damme.

Het parkgebouw is opgebouwd uit een betonnen plint die de terrassen vormen voor de begane grond. De verdieping daarboven is een open constructie met een horizontaal karakter. Het volume is naar het park open gewerkt en daar is ruimte voor een dakterras dat de bewoners een bijzondere blik op het park geeft. 

De twee entrees die het gebouw ontsluiten komen uit op het atrium waar de galerijen aan liggen en het daglicht komt diep het gebouw binnen. De toegangsdeuren zijn in één oogopslag in beeld en geeft de bewoner zijn geborgenheid en overzicht. Het gebouw ontleent zijn kracht aan de heldere structuuropbouw, het gebruik van zuivere en mooie materialen en het groene karakter door de begroeiing in en rondom het gebouw.

Foto: Sebastian van Damme
De binnentuin en een platte grond van het gebouw. Foto: Sebastian van Damme.


 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe ROCvA flexibiliteit en maakbaarheid combineert in onderwijshuisvesting

21 sep om 17:00 uur

Onderwijsconcepten en de maatschappij veranderen steeds sneller. Hoe zorg je dan dat onderwijshuisvesting…

Lees verder »
descriptionArtikel

DigiBouw 2026: waar architectuur en digitale stedenbouw samenkomen

21 sep om 08:39 uur

Hoe ontwerp je niet alleen een goed gebouw, maar ook een toekomstbestendige leefomgeving? Op DigiBouw 2026…

Lees verder »
descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby

14 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft recent de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

10 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »