Bouwgroepen veroveren de stad

maandag 23 december 2013
timer 2 min
De huidige tijd vraagt om een andere cultuur van ontwikkelen en ontwerpen van de stad waarbij bewoners zelf investeerder en opdrachtgever zijn. Vrije kavels waarop bewoners zelf hun huis kunnen bouwen zijn inmiddels gangbaar. Een stap verder gaat het initiatief van de architecten Jeroen Geurst, Joost Kühne en Endry van Velzen om met groepen van particulieren kleinschalige wooncomplexen te bouwen onder de naam Stadsbouwgroepen.
Stadsbouwgroepen richt zicht met name op de stad en start in Rotterdam. Een duurzame woonkwaliteit in hoogwaardige architectuur is het uitgangspunt.
Stadsbouwgroepen is een professioneel alternatief voor collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) en vult het gat tussen de ontwikkeling van vrije kavels en het standaard aanbod van grote projectontwikkelaars.
 
De architecten nemen het initiatief van de ontwikkeling dat na de vorming van een bouwgroep door de bewoners wordt overgenomen.
 
De bouwgroep wordt dus zelf opdrachtgever en heeft daarmee maximale invloed op het eindresultaat. Voordelen van deze wijze van ontwikkelen zijn een direct contact tussen architect en bewoner waardoor de bewoner directe invloed heeft op het ontwerp en een gunstige prijs-kwaliteit verhouding door het wegvallen van traditionele schakels in het proces zoals een projectontwikkelaar en een makelaar.
 
Stadsbouwgroepen start begin 2014 met een website en een campagne via de sociale media om belangstellenden te werven voor een aantal locaties in Rotterdam.
 
Stadsbouwgroepen sluit aan op initiatieven van AIR, het architectuurcentrum van Rotterdam, voor kleine, hoogwaardige vernieuwingsprojecten en het ondernemerschap van architecten, zoals de manifestatie Plug (‘Klein en fijn’) en de bijeenkomst ‘Berlijnse Baugruppen in Rotterdam’.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bouwgroepen veroveren de stad

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Projecten versnellen door opgaven apolitiek te maken

21 jul om 07:30 uurtimer12 min

In het huidige, onrustige tijdsgewricht komen veel planontwikkelingen tot stilstand. Politieke strubbelingen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stedelijke vernieuwing circulair door tijdelijke placemaking

16 jul om 07:30 uurtimer6 min

Het circulaire Stedelijke Vernieuwingsinitiatief van Leeuwarden is ook voor stedenbouwkundigen een kweekvijver…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunnen we Nederland transformeren tot klimaatbestendig park?

14 jul om 07:30 uurtimer10 min

Hoe realistisch is het dat we Nederland kunnen transformeren tot een klimaatbestendig park waarin wonen, werken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groots denken en grote plannen vergen stevig leiderschap

7 jul om 07:30 uurtimer12 min

Gebiedsontwikkeling vraagt naast het maken van stedenbouwkundige plannen om diverse vormen van samenwerking,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oud-minister Sybilla Dekker: ‘Begrijp hoe besturen werkt’

30 jun om 07:30 uurtimer13 min

Jarenlang stopte het Rijk de ruimtelijke ordening onder de zoden. Tot verdriet van Sybilla Dekker, voormalig…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewoners maken de buurt

25 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Amsterdamse Rekenkamer waarschuwde dit voorjaar voor onleefbare en onveilige nieuwbouwwijken. In een column…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe inspiratie voor toekomst en inrichting van Nederland

23 jun om 09:30 uurtimer14 min

Vanuit haar studie en werk ontwikkelde Mare de Wit niet alleen een scherpe focus op het thema water, maar ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »