Bouw van Chinees Paviljoen op Strijp-S van start

vrijdag 30 oktober 2020
timer 2 min
Bouwbedrijf Stam + De Koning is begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van het Chinees Paviljoen op Strijp-S, op het stuk grond tussen het Videolab en de Philitelaan. Het Chinees Paviljoen is een cadeau van de Chinese stad Nanjing voor de 20e verjaardag van de stedenband met Eindhoven. De gemeente schonk Nanjing een park dat in 2011 in de Chinese stad werd aangelegd.

De bouw van het paviljoen duurt tot eind mei 2021. Vanaf september dat jaar gaat het paviljoen open voor publiek en de officiële opening staat gepland tijdens GLOW 2021. De Eindhovense horecaondernemer Eveline Wu gaat het gebouw exploiteren.

Chinese keuken, cultuur, taal en geneeskunst

In het paviljoen komt een hoogwaardig Chinees restaurant met ongeveer dertigzitplaatsen. Eveline Wu is al jarenlang als warm pleitbezorger betrokken bij het project. Ze is trots dat ze haar culturele bagage kan inzetten op deze plek: “We serveren de Sichuan-keuken. Het servies van het restaurant komt uit Nanjing. Ik hoop dat dit restaurant de ware smaak van China en het DNA van Nanjing kan laten zien en een diepe verbinding en relatie tussen de culturen van de twee steden tot stand kan brengen”. Daarnaast biedt Wu ook traditionele Chinese gebruiken aan, zoals het ceremonieel theedrinken.


Het paviljoen moet een ontmoetingsplek worden voor de Chinese gemeenschap met de Eindhovense én internationale gemeenschap in Eindhoven, van 169 verschillende etniciteiten. Er komen permanente exposities van Chinese en beeldende kunst die elkaar afwisselen. De patio wordt ingericht met wisselende Chinese objecten, met de stad Nanjing als thema. Ook besteedt het paviljoen aandacht aan de Chinese taal, cultuur en geneeskunde.

Authentieke Chinese bouwmaterialen

Het paviljoen wordt gebouwd van stenen die in Nanjing op een eeuwenoude ambachtelijke manier worden gebakken (zie onderstaande video). Het is echt handwerk, waardoor elke steen uniek is. Halverwege november gaan de stenen met een schip op transport naar Nederland, waar ze eind van het jaar aankomen. Begin volgend jaar begint de bouw.

 

Bouw van Chinees Paviljoen op Strijp-S van start

Impressie van het Chinees Paviljoen op Strijp-S

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

DigiBouw 2026: waar architectuur en digitale stedenbouw samenkomen

21 sep om 08:39 uur

Hoe ontwerp je niet alleen een goed gebouw, maar ook een toekomstbestendige leefomgeving? Op DigiBouw 2026…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

10 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fasering gebiedsontwikkeling Oirschot legt koppelkansen bloot

15 jun om 10:16 uur

Een gebiedsontwikkeling in Middelbeers (gemeente Oirschot) laat zien hoe fasering niet alleen noodzakelijk is,…

Lees verder »