Bouw van Chinees Paviljoen op Strijp-S van start

vrijdag 30 oktober 2020
timer 2 min
Bouwbedrijf Stam + De Koning is begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van het Chinees Paviljoen op Strijp-S, op het stuk grond tussen het Videolab en de Philitelaan. Het Chinees Paviljoen is een cadeau van de Chinese stad Nanjing voor de 20e verjaardag van de stedenband met Eindhoven. De gemeente schonk Nanjing een park dat in 2011 in de Chinese stad werd aangelegd.

De bouw van het paviljoen duurt tot eind mei 2021. Vanaf september dat jaar gaat het paviljoen open voor publiek en de officiële opening staat gepland tijdens GLOW 2021. De Eindhovense horecaondernemer Eveline Wu gaat het gebouw exploiteren.

Chinese keuken, cultuur, taal en geneeskunst

In het paviljoen komt een hoogwaardig Chinees restaurant met ongeveer dertigzitplaatsen. Eveline Wu is al jarenlang als warm pleitbezorger betrokken bij het project. Ze is trots dat ze haar culturele bagage kan inzetten op deze plek: “We serveren de Sichuan-keuken. Het servies van het restaurant komt uit Nanjing. Ik hoop dat dit restaurant de ware smaak van China en het DNA van Nanjing kan laten zien en een diepe verbinding en relatie tussen de culturen van de twee steden tot stand kan brengen”. Daarnaast biedt Wu ook traditionele Chinese gebruiken aan, zoals het ceremonieel theedrinken.


Het paviljoen moet een ontmoetingsplek worden voor de Chinese gemeenschap met de Eindhovense én internationale gemeenschap in Eindhoven, van 169 verschillende etniciteiten. Er komen permanente exposities van Chinese en beeldende kunst die elkaar afwisselen. De patio wordt ingericht met wisselende Chinese objecten, met de stad Nanjing als thema. Ook besteedt het paviljoen aandacht aan de Chinese taal, cultuur en geneeskunde.

Authentieke Chinese bouwmaterialen

Het paviljoen wordt gebouwd van stenen die in Nanjing op een eeuwenoude ambachtelijke manier worden gebakken (zie onderstaande video). Het is echt handwerk, waardoor elke steen uniek is. Halverwege november gaan de stenen met een schip op transport naar Nederland, waar ze eind van het jaar aankomen. Begin volgend jaar begint de bouw.

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bouw van Chinees Paviljoen op Strijp-S van start

Impressie van het Chinees Paviljoen op Strijp-S

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Na SAWA nog verder de hoogte in met hout

27 mei om 07:30 uurtimer5 min

Deze maand ontvangen de eerste bewoners van SAWA in Rotterdam hun huissleutels. Daarmee is een belangrijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De 10 voordelen van collectief wonen

22 mei om 07:30 uurtimer8 min
Lees verder »
descriptionArtikel

Pleinen synoniem voor publieke gezondheid

21 mei om 07:30 uurtimer8 min

Tijdens het sfeervolle, tweede Blue Zone Festival in Amersfoort - boordevol kennis en ontmoeting - stonden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Thonik: strepen laten strategie stralen

20 mei om 07:30 uurtimer13 min

De ontwerpers van thonik ontwikkelen visuele identiteiten die je terugziet in uitingen als supergraphics,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Excursie: honderden woningen binnen UNESCO Werelderfgoed

14 mei om 07:30 uurtimer4 min

Hoe bouw je honderden nieuwe woningen in een gebied dat officieel te boek staat als UNESCO Werelderfgoed? Je…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bereken de hittestress in straten en op pleinen

13 mei om 07:30 uurtimer11 min

Veel pleinen in Nederland zijn ingericht voor markten en evenementen en ontberen klimaatadaptieve kwaliteiten.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw platform en magazine: Ruimte voor Bewegen

12 mei om 07:30 uurtimer3 min

Nederland beweegt nog veel te weinig en daarom groeit de roep om de openbare ruimte beweegvriendelijker te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival Score: ranglijst ideale leefomgeving

9 mei om 07:30 uurtimer10 min

Welke buurt, wijk of regio in Nederland vormt de ideale leefomgeving om gezond ouder te worden? De nieuwe Blue…

Lees verder »