Bezoekerscentrum fuseert met natuur van Mols Bjerge

vrijdag 6 januari 2017
timer 1 min
Het Deense architectenbureau Arkitema Architects heeft de ontwerpwedstrijd gewonnen voor het toekomstige bezoekerscentrum van het nationaal park Mols Bjerge in Denemarken. De bedoeling van het ontwerp is dat het bezoekerscentrum vloeiend overgaat in het heuvelachtige gebied.

Arkitema Architects heeft ervoor gekozen om het design van het centrum te laten fuseren met het landschap rond de Kalø kasteelruïne. Het bezoekerscentrum bevat onder andere een expositieruimte, een restaurant met panoramisch uitzicht over de natuurrijke omgeving en een gemeenschappelijke ruimte voor toeristen, gezinnen en schoolklassen.


Het centrum wordt geplaatst naast de kasteelruïnes, de toeristische trekpleister van het gebied. De gevel van het pand wordt opgetrokken uit hout en bakstenen. Het is de bedoeling dat het centrum in 2019 wordt opgeleverd.



Arkitema Architects ©

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bezoekerscentrum fuseert met natuur van Mols Bjerge

Credit: Creative Commons navngivelse

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Berninitoren geeft nieuwe impuls aan wonen aan de Prinsenplas

19 mei om 15:00 uur

In Rotterdam-Prinsenland is onlangs de Berninitoren in gebruik genomen. Met de toevoeging van de woontoren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Great Places: honderden richtlijnen voor een succesvolle openbare ruimte

7 mei om 15:54 uur

De openbare ruimte speelt een essentiële rol in het dagelijks leven van mensen. Tijdens bezoeken aan honderden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rivium in Capelle transformeert naar gemengd stedelijk gebied

4 mei om 08:46 uurtimer3 min

Het sterk monofunctionele kantorengebied Rivium in Capelle aan den IJssel krijgt een nieuw toekomstperspectief…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »