BAM bouwt ‘Huis van de toekomst’ in Berlijn

maandag 1 december 2014
timer 2 min
BAM heeft opdracht verworven voor het pps-project ‘Huis van de toekomst’ in Berlijn. Het project wordt gerealiseerd door BAM Deutschland en BAM Immobilien-Dienstleistungen. Het project omvat de ontwikkeling, de bouw en aansluitend het onderhoud en de exploitatie gedurende een periode van 28 jaar. De contractsom bedraagt circa € 58 miljoen. Het gebouw zal eind 2016 gereed zijn.

 

‘Das Haus der Zukunft’ ligt aan de Spree, naast het (eveneens door BAM Deutschland gebouwde) ministerie van Onderwijs en Onderzoek (BMBF) en in de directe nabijheid van het centraal station van Berlijn. Het gebouw biedt ongeveer 8.000 m² vloeroppervlakte voor bijzondere tentoonstellingen en evenementen. Het ‘Huis van de toekomst’ wil mensen van alle leeftijden motiveren zich te verdiepen in wetenschappelijk onderzoek en toekomstgerelateerde vraagstukken.


Het winnende ontwerp 

Uitgangspunt voor het gunningstraject van dit pps-project vormde het winnende ontwerp van het Berlijnse architectbureau Richter Musikowski. Het ontwerp weerspiegelt de stedelijke omgeving, is uiterst energie- en klimaatvriendelijk en vormt één grote ruimte zonder muren. Het gebouw opent zich door twee grote glasgevels naar twee kanten, waarmee het bezoekers een indrukwekkend panoramisch uitzicht biedt over de stad en de rivier de Spree. Bezoekers kunnen tevens het dak betreden of het vrij toegankelijke restaurant en café bezoeken.

Het energie- en klimaatvriendelijk karakter van het gebouw omvat naast zonthermische en fotovoltaïsche systemen voor opwekking van energie, ook de opslag van zonne-energie in onder meer accu’s. Voor de duurzaamheidscertificering van het gebouw wordt een niveau nagestreefd dat  vergelijkbaar is met de gouden standaard van het Duitse evaluatiesysteem voor Duurzaam Bouwen (BNB). 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
BAM bouwt ‘Huis van de toekomst’ in Berlijn

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Arun Jain: gezonde stedenbouw door onzekerheid te omarmen

2 mrt om 10:00 uurtimer3 min

Hoe houden we steden leefbaar, gezond en toekomstbestendig in een tijd waarin veranderingen elkaar steeds…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gelijkwaardigheid als basis voor wijkvernieuwing

17 feb om 10:00 uur

Het rapport Gelijke Grond van KAW, dat afgelopen najaar werd gelanceerd, maakt helder dat wijkvernieuwing niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vuistregels voor een gezond stedelijk ontwerp

11 feb om 09:30 uurtimer5 min

Hoe maak je gezondheid tot een ontwerpparameter? In een tijd van verdichting, klimaatdruk en schaarse ruimte…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lancering en webinars Vakgroep Vrouw & Veiligheid

5 feb om 09:15 uurtimer3 min

De openbare ruimte moet structureel veiliger en inclusiever worden. Dat is de inzet van een nieuw initiatief…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ROEP voor Marco te Brömmelstroet, Urhahn en Tilburg

2 feb om 15:00 uurtimer5 min

De nieuwe vakprijs Ruimtelijke Ordening Erkenning Penning van de jarige Beroepsvereniging van Nederlandse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociaal ontwerpen met de Sociale Menukaart van Actium

2 feb om 12:00 uurtimer5 min

Met de introductie van de Sociale Menukaart ontwikkelt Actium een praktisch instrument om welzijn, leefbaarheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »