Award voor beste loopinitiatief van Nederland

maandag 29 juni 2020
timer 2 min
Voor de eerste keer wordt er een award uitgereikt voor het beste loopinitiatief in Nederland. De LoopAward is een initiatief van platform Ruimte voor Lopen.

De LoopAward is een prijs die wordt uitgereikt aan een Nederlands initiatief dat bijdraagt aan meer ruimte voor lopen (in het hoofd, in beleid en buiten). Initiatieven kunnen vanaf heden worden aangemeld op de website van Ruimte voor Lopen.

LoopAward

Tijdens het Nationaal Voetgangerscongres op 8 oktober in Leeuwarden zal een jury de uiteindelijke winnaar van de LoopAward bekend maken. Het beste loopinitiatief wordt beoordeeld op zijn bijdrage aan de doelen van Ruimte voor Lopen. Bijvoorbeeld door een specifiek communicatie- of kennisproject om lopen te stimuleren of door een initiatief dat zich richt op de omgeving met bijvoorbeeld een innovatieve en aantrekkelijke loop route. Ook kunnen initiatieven die gericht zijn op beleid zich aanmelden.


De LoopAward wordt opengesteld 
voor iedereen. Van maatschappelijk organisaties tot overheden tot burgers: elk ingezonden initiatief dingt mee om de prijs. Doel van de award is om initiatieven te stimuleren, aan te jagen en te ondersteunen die bijdragen aan meer ruimte voor lopen. De winnaar van de LoopAward vormt een inspiratiebron voor anderen en verdient publiciteit, steun vanuit Ruimte voor Lopen voor het vervolg en erkenning middels een prestigieuze fysieke award.


Initiatieven kunnen tot en met 11 september worden aangemeld op
www.ruimtevoorlopen.nl/loopaward.

Over Ruimte voor Lopen

De partners van Ruimte voor Lopen willen de potentie van lopen veel beter benutten. Ze zetten zich in voor drie kerndoelen:

  1. Lopen heeft een positief imago en wordt gestimuleerd.
  2. De omgeving biedt gelegenheid en nodigt uit om veilig te lopen.
  3. Lopen is een vanzelfsprekend en integraal onderdeel van beleid, ontwerp en beheer.

Het platform Ruimte voor Lopen is een initiatief van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Wandelnet en CROW.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Award voor beste loopinitiatief van Nederland

Foto door Iris van Den Broek

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Groen voegt waarde toe aan bedrijventerreinen

26 nov om 07:30 uurtimer7 min

Groen op bedrijventerreinen levert op veel manieren waarde op. Die voordelen zijn niet altijd gemakkelijk in…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Betere bescherming tegen dubieuze en speculatieve grondhandel

20 nov om 10:00 uurtimer4 min

Het kabinet onderzoekt de invoering van een wettelijke bedenktijd voor consumenten bij grondaankopen. Dit moet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Michel Poulain Award: ode aan gezonde leefomgeving

4 nov om 07:30 uurtimer4 min

Ding jij ook mee naar de Michel Poulain Award? Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt als bijzondere erkenning…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inrichting van wijken beïnvloedt kansenongelijkheid

3 nov om 07:30 uurtimer10 min

Van wie is de stad, Een klein land met verre uithoeken en Wij zijn de stad. Allemaal boeken waarmee Floor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »