Acquire Publishing lanceert Dossier Infratecture op InfraTech 2015

donderdag 22 januari 2015
timer 2 min
Tijdens de InfraTech 2015, Ahoy Rotterdam, presenteerde Marc Verheijen in de WijPlaza op 21 januari het boek 'Infratecture, over infrastructuur als ontwerpopgave'. Tegelijkertijd lanceerde hij het Dossier Infratecture, een initiatief van Acquire Publishing en Marc Verheijen.

Infrastructuur kan veel meer zijn dan een functionele noodzaak. Door het integraal ontwerpen en realiseren van infrastructuur kan naast een functionele oplossing voor verkeersstromen ook sociologische, culturele, ecologische en economische meerwaarde ontstaan. Die weg volgt infratecture. Verheijen is opgeleid als architect en verkeerskundige. Met die achtergrond combineert hij beide disciplines. Hij is als architect werkzaam bij Stadsontwikkeling Rotterdam en hij was tot dit jaar als lector Infratecture verbonden aan de Hogeschool Rotterdam.
 

Integrale samenwerking

Verheijen is een hartstochtelijk pleitbezorger van integrale samenwerking in het ontwerp van infrastructuur. Met als resultaat een uitgekiend ontwerp dat infrastructuur tot een betekenisvol onderdeel maakt van onze alledaagse leefomgeving. Verheijen noemde infratecture een methode om ‘ruimte te bieden aan de samenleving’. Ontwerpen voor mensen, door mensen, want ook bewoners en gebruikers van de openbare ruimte krijgen nadrukkelijk een plaats in de methodiek van Verheijen.
 

Best practices

Het boek, uitgegeven door NAi/010 uitgevers, laat zien dat infratecture goed is geland. Verheijen beschrijft in zijn inspirerende, praktijkgerichte boek dertig internationale best practices. Voorbeelden die een van de quotes in het boek illustreren: the shortest way between two points is the one that satisfies you'.
 

Dossier Infratecture

In aansluiting op de boekpresentatie lanceerde Verheijen het online Dossier Infratecture, een initiatief van deze 'infratect' en Acquire Publishing. Het dossier beslaat het kennisdomein van integraal ontwerpen, beheren en realiseren van infrastructuur en bevat een bundeling van artikelen en publicaties die ingaan op voor dit domein actuele en relevante kennis, inzichten en ervaringen.
 

Het dossier heeft als primaire doel kennis te delen. De informatie in het dossier is beschikbaar voor iedereen die met infratecture aan de slag wil of belangstelling heeft voor deze discipline. Aan het dossier zijn acht experts verbonden. Marc Verheijen treedt op als inhoudelijk hoofdredacteur, Wijnand Beemster van Acquire Publishing is technisch hoofdredacteur.
 

Meer weten?

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Acquire Publishing lanceert Dossier Infratecture op InfraTech 2015

Marc Verheijen tijdens boekpresentatie en lancering Dossier Infratecture in WijPlaza op 21 januari tijdens InfraTech in Ahoy’ Rotterdam.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Berninitoren geeft nieuwe impuls aan wonen aan de Prinsenplas

19 mei om 15:00 uur

In Rotterdam-Prinsenland is onlangs de Berninitoren in gebruik genomen. Met de toevoeging van de woontoren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Great Places: honderden richtlijnen voor een succesvolle openbare ruimte

7 mei om 15:54 uur

De openbare ruimte speelt een essentiële rol in het dagelijks leven van mensen. Tijdens bezoeken aan honderden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rivium in Capelle transformeert naar gemengd stedelijk gebied

4 mei om 08:46 uurtimer3 min

Het sterk monofunctionele kantorengebied Rivium in Capelle aan den IJssel krijgt een nieuw toekomstperspectief…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »