Aanbesteding Expo 2025 van start; 'What is the happy way of life?'

vrijdag 30 september 2022
timer 3 min

‘Artist impression’ van het te bouwen Expo-terrein in Osaka (Ministerie van Buza).

De Europese aanbesteding voor het Nederlandse paviljoen tijdens de wereldtentoonstelling Expo 2025 Osaka is officieel gestart met de publicatie op Tenderned.nl. Marktpartijen worden gevraagd met voorstellen te komen voor het ontwerp, de bouw, het onderhoud en de afbouw van het paviljoen en de bijbehorende bezoekerservaring. Het thema is ‘Designing Future Society for Our Lives’.

Voorstellen kunnen tot en met maandag 5 december 2022 worden ingediend. Innovatie en duurzaamheid zijn belangrijke uitgangspunten. Voor de totstandkoming van het paviljoen en de bezoekerservaring is 7,8 miljoen euro (exclusief BTW) gereserveerd.

'What is the happy way of life?' is de vraag die centraal staat tijdens de Expo 2025 Osaka. In een wereld waarin crises op het gebied van klimaat en gezondheid de leefbaarheid bepalen is die vraag belangrijker dan ooit. Een kans voor Nederland om te laten zien wat het in huis heeft op het gebied van klimaat en gezondheidszorg, stelt de minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Liesje Schreinemacher. "Steden worden groter en groter; de uitdaging is om daar groen, gezond en gelukkig met elkaar te leven. Daaraan kunnen Nederlandse innovatieve bedrijven een mooie bijdrage leveren. Expo 2025 Osaka geeft ze daar alle kansen voor en zorgt meteen voor een betere handelspositie in de regio."

Onder de noemer 'Common Ground: A Dutch invitation to create healthy societies together’ is door het ministerie van Buitenlandse Zaken een meerjarige campagne opgezet, toewerkend naar de Expo 2025 Osaka. Japan heeft, net als Nederland, te maken met prangende en complexe uitdagingen. Denk aan klimaatverandering, verstedelijking, vergrijzing, de energietransitie, voedselzekerheid en het toegankelijk blijven van de gezondheidszorg. Belangrijke thema’s waar Nederland veel kennis en kunde in heeft. Ons land wil een platform zijn dat perspectieven en expertises op dit gebied bundelt om zo de problemen die ieder land aangaan, samen op te lossen.

Doelstellingen en eisen

De deadline voor een inschrijving is op 5 december 13.00 uur Nederlandse tijd. Het aanbestedingsdocument is terug te vinden op Tenderned. Hierin staan de doelstellingen en de eisen waar het paviljoen, de omgeving buiten en de beleving binnen aan moet voldoen. De aanbesteding wordt begeleid door de RVO, de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.

Voor degenen die een voorstel willen indienen is er 6 oktober een informatiebijeenkomst georganiseerd door de RVO. Van 09.00 uur tot 11.00 uur wordt er in een online bijeenkomst achtergrondinformatie gegeven over de aanbesteding en is er gelegenheid tot het stellen van vragen.

Expo 2020 Dubai

Nederland kijkt terug op een succesvolle Expo 2020 Dubai, waar het bijna 1 miljoen bezoekers verwelkomde in haar paviljoen. Volgens Schreinemacher heeft ons land zich daar van haar beste kant laten zien met de thema's water, energie en voedsel. Het concept 'Uniting water, energy & food' won meer dan tien prijzen op het gebied van duurzaamheid, innovatie en design, waaronder de ‘Expo BIE award’ voor beste architectuur in het duurzaamheidsdistrict.

Expo 2025 Osaka

Op de Expo 2025 Osaka, van 13 april tot en met 13 oktober, verwacht de organisatie zo'n 28 miljoen zakelijke en particuliere bezoekers. Negentig procent daarvan komt uit Japan. Naar schatting geven zo'n 150 landen en 25 organisaties acte de présence.

logo Expo 2025 Osaka

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe ROCvA flexibiliteit en maakbaarheid combineert in onderwijshuisvesting

21 sep om 17:00 uur

Onderwijsconcepten en de maatschappij veranderen steeds sneller. Hoe zorg je dan dat onderwijshuisvesting…

Lees verder »