100e school met Overijsselse subsidie voor groen schoolplein

maandag 15 maart 2021
timer 3 min
Katholieke Basisschool de Vlieger 3 uit Zwolle heeft als 100e school de provinciale subsidie ontvangen voor de aanleg van een groen schoolplein. Deze week startten zij, samen met ontwerper en hovenier Donkergroen, hun werkzaamheden. Dit werd feestelijk gevierd door de leerlingen en gedeputeerde Gert-Harm ten Bolscher.

Mijlpaal

Dat de 100e school in Overijssel nu met een subsidie van de provincie aan de slag gaat met een groen schoolplein, is een mooie mijlpaal. In totaal hebben op dit moment 113 scholen in Overijssel een subsidie ontvangen om hun schoolplein om te toveren tot een groene oase. Als het aan het programmateam Groene Schoolpleinen Overijssel ligt, kunnen alle kinderen in Overijssel in de nabije toekomst avontuurlijk spelen en leren op een groener schoolplein. Om scholen te ondersteunen kunnen zij bij de provincie een subsidie aanvragen van €10.000. Directeur Danielle Bult van KBS de Vlieger 3 over hun keuze voor een groen plein: “Met een groen schoolplein kunnen we meer buitenlessen geven. Zo kunnen we onze kinderen spelend en bewegend laten ontdekken met veel plezier, waardoor er samen heel gemotiveerd wordt gespeeld en geleerd.”

Een groen plein biedt vele voordelen

Schoolpleinen vergroenen is een onderdeel van Natuur voor Elkaar. Dit is het programma waarmee provincie en maatschappelijke partners samen werken aan het beleven, benutten en beschermen van de natuur in Overijssel. Een groen schoolplein is een plek waar kinderen in en met groen kunnen spelen, die voor verkoeling zorgt en een leefbare plek is voor planten en dieren.


Gedeputeerde Ten Bolscher: “Groene schoolpleinen zijn belangrijk voor kinderen. Spelen in het groen is gezond maar ook erg goed voor hun cognitieve, motorische en sociale ontwikkeling. Het stimuleert kinderen om hun omgeving te ontdekken. Daarom willen we kinderen meer in aanraking brengen met groen, om daar te spelen en te leren. Waar kan dit beter dan op het schoolplein?”

Ondersteuning

Naast een subsidie biedt het programmateam ook op andere manieren ondersteuning aan scholen. Bijvoorbeeld met een stappenplan voor een groen plein, tips voor extra financiële regelingen, een gratis leskist, een serious game, (online) informatiebijeenkomsten of door de samenwerking met gemeenten aan te gaan. Inmiddels zijn al vijf Overijsselse gemeenten partner: Enschede, Hellendoorn, Hof van Twente, Oldenzaal en Raalte.


Meer weten over groene schoolpleinen in Overijssel? Kijk op www.groeneschoolpleinenoverijssel.nl
Basisscholen kunnen via deze website ook gebruik maken van de helpdesk als ze vragen hebben of ondersteuning willen bij hun subsidieaanvraag.

Meer over gezonde schoolpleinen?

Stedebouw & Architectuur besteedt samen met Duurzaam Gebouwd een jaar lang aandacht aan gezonde scholen, zo ook aan gezonde schoolpleinen. Zo volg je onder andere op 19 mei de Verbindingsdag Groenblauwe Schoolpleinen, waarin we een dagdeel lang alle mogelijkheden en ontwikkelingen rondom schoolpleinen belichten. Dit alles in aanloop naar het Nationaal Gezonde Scholen Congres op 10 november.

Benieuwd? Bekijk de website voor meer informatie

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Digitaal magazine over scholenbouw: samen kom je ver

3 jul om 09:03 uur

Alleen ga je snel, maar samen kom je ver. Dat is de kern van de derde S&A-editie van dit jaar met als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »