Seminar Circulair Ontwerpen: disruptieve toekomst materialen

dinsdag 17 oktober 2023

Met vooraanstaande experts uit de circulaire wereld wordt op donderdag 7 december in de Metaal Kathedraal (Utrecht) een blik geworpen op de onstuimige toekomst van bouwmaterialen. Hoe ga je in het licht van CO2-beprijzing en nieuwe normen in de komende jaren bouwwerken circulair uitvragen en ontwerpen?

Met als kers op de taart de verkiezing van de VKG Architectuurprijs 2023 wordt op 7 december in Utrecht diep ingegaan op de circulaire toekomst van de bouwsector. Zo zal Paul Terwisscha, Circulair Hero 2023, als bestuurder van woningcorporatie Volksbelang (Helmond) ingaan op de verborgen waarden in de vastgoedportefeuille van een woningbouwcorporatie.
Bovendien laat hij zien hoe je als opdrachtgever architecten kunt uitdagen circulair te ontwerpen. Precies het vakgebied van Emile van Vugt en Marlies Zuidam van FAAM Architects, die in het seminar laten zien wat generatief ontwerpen betekent voor architecten, materialen, gebouwen en hun toekomst.

Nationale Milieudatabase

Bij het circulair uitvragen en ontwerpen wordt er volop gerekend en dat is het vakgebied van Jip van Grinsven (Alba Concepts), die laat zien hoe je een circulaire businesscase in elkaar zet en positief afrondt.
Bij dat alles komt de milieuprestaties van bouwmaterialen om de hoek kijken en dan kom je vanzelf terecht bij de Nationale Milieudatabase (NMD). In zijn keynote zal Mantijn van Leeuwen (NIBE, NMD) vooral ingaan op de nabije toekomst, waarin de CO2-uitstoot van materialen de prijzen zal laten stijgen, waardoor er disruptieve ontwikkelingen gaan plaatsvinden ten gunste van circulaire en biobased producten. Met welke Europese wetten ga jij binnenkort te maken krijgen? Van Leeuwen legt uit hoe je daarmee kunt omgaan.

Bezoek voor veel meer inspiratie op het gebied van circulariteit ook ons Seminar Circulair Ontwerpen op 7 december in Utrecht.

Na het seminar gaat het circulaire event in de Metaal Kathedraal door met de uitreiking van de VKG Architectuurprijs 2023.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

‘Ontwerpen voor de zintuigen en mentaal welzijn’

24 nov om 10:00 uurtimer7 min

Ontwerpen gaat tegenwoordig veel verder dan het simpele samenspel van vloeren, muren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biomimicry: de overtreffende trap van ‘regeneratief’

30 okt om 07:30 uurtimer6 min

Lydia Fraaije is in Nederland een waar boegbeeld van biomimicry. Als architect hanteert ze de groenste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw in tijden van AI

6 okt om 11:15 uurtimer5 min

Morgen start de driedaagse beurs PREFAB in de Brabanthallen in Den Bosch. Stedebouw & Architectuur host…

Lees verder »
descriptionArtikel

Herstel relatie met natuur en onze onderlinge relaties

29 sep om 07:30 uur

In de nieuwe Stedebouw & Architectuur wordt diep ingegaan op de kracht en mogelijkheden die de natuur biedt…

Lees verder »
descriptionArtikel

De overtreffende trap van regeneratief ontwerpen

24 sep om 07:30 uurtimer8 min

In ons vierde themanummer in 2025, Regeneratief Ontwerpen, is het de natuur die van alle kanten wordt belicht,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rustenburg: ultiem regeneratief plan

22 sep om 07:30 uurtimer4 min

Het regeneratief ontwerpen groeit in Nederland gestaag. Zo is onlangs in Eindhoven begonnen met de bouw van een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »