Rotterdammers krijgen inspraak in woningbouw Feyenoord City

woensdag 5 april 2023

Vier voorbeelduitwerkingen Waterkant Rotterdam, waar Rotterdammers hun zegje over mogen doen. © Effekt OMA LOLA

Nu een nieuw stadion van de baan is, krijgen Rotterdammers de kans om hun ideeën en voorkeuren te delen over de voorzieningen en de woningbouw in Waterkant, onderdeel van gebiedsontwikkeling Feyenoord City.

Er wordt een consultatiedocument gepresenteerd, waarin drie ontwerpbureaus hun visie delen voor het gebied waar eerder een nieuw stadion was gepland. 

Feyenoord City was een groot stedenbouwkundig project. Naast een nieuw stadion en woningen, voorzag het project in de renovatie van het huidige Feyenoord-stadion en de aanleg van een bioscoop en winkels. Meerdere partijen kwamen in verweer omdat de uitvoerbaarheid van het plan onzeker was en de bouw van een nieuw voetbalstadion niet haalbaar zou zijn.
De Raad van State heeft vorig jaar een streep gehaald door het bestemmingsplan Feyenoord City. Voetbalclub Feyenoord haakte al eerder af.

Nadat in december 2022 bekend werd dat een nieuw stadion volledig van de baan was, hebben ontwerpbureaus EFFEKT, OMA en LOLA - onder aanvoering van Stichting Gebiedsontwikkeling aan de Maas en het gemeentelijk projectteam Stadionpark - een ruimtelijke verkenning uitgevoerd naar het deelgebied Waterkant. Het vormt samen met Stadskant (Colosseum- en Roseplot) en Mallegatplot deelgebied 1 van Feyenoord City, dat dus een nieuwe bestemming krijgt.

Lokaal en duurzaam

Het consultatiedocument laat diverse type huizen zien, zoals hoogbouw met torens tot galerijwoningen, kleine appartementen en woningen op straatniveau. Ook wordt optimaal gebruik gemaakt van de kwaliteiten van de Nieuwe Maas en het beoogde Getijdenpark. Verder is er veel aandacht voor groene buitenruimten en een recreatieve invulling van de rivier. In de visie wordt het gebied autoluw met ondergrondse parkeervoorzieningen en wordt de (al ingezette) focus op urban sports culture verder uitgebreid. Verder is het de bedoeling dat de lokale gemeenschap en duurzaamheid centraal komen te staan.

In de visie van Rob de Jong, bestuurder van de Stichting Gebiedsontwikkeling aan de Maas, moet Waterkant een plek worden voor alle Rotterdammers en niet alleen een bestemming voor de bewoners. "We zijn erg trots op wat we nu gepresenteerd hebben en zijn heel benieuwd naar de reacties van de stad", aldus De Jong.

Inventarisatie

De inwoners en ondernemers in heel Rotterdam wordt gevraagd om te reageren op de plannen voor Waterkant. "Komende maanden wordt op verschillende manier een inventarisatie gedaan. Dat doen we onder andere door gesprekken, online onderzoek en bijeenkomsten op speciale ontmoetingsplekken", verduidelijkt De Jong. De stichting hoopt op deze manier zoveel mogelijk reacties te krijgen en die mee te nemen in de plannen voor Waterkant.

De uitkomsten van dit consultatieproces worden na de zomer verwerkt in de geactualiseerde gebiedsvisie Stadionpark, het Masterplan Feyenoord City 2.0 en een ambitiedocument voor Waterkant. Eind 2023 wordt dit aan de gemeenteraad van Rotterdam ter vaststelling voorgelegd.

Klik hier voor meer informatie over Waterkant en het volledige consultatiedocument.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Arun Jain: gezonde stedenbouw door onzekerheid te omarmen

2 mrt om 10:00 uurtimer3 min

Hoe houden we steden leefbaar, gezond en toekomstbestendig in een tijd waarin veranderingen elkaar steeds…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gelijkwaardigheid als basis voor wijkvernieuwing

17 feb om 10:00 uur

Het rapport Gelijke Grond van KAW, dat afgelopen najaar werd gelanceerd, maakt helder dat wijkvernieuwing niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vuistregels voor een gezond stedelijk ontwerp

11 feb om 09:30 uurtimer5 min

Hoe maak je gezondheid tot een ontwerpparameter? In een tijd van verdichting, klimaatdruk en schaarse ruimte…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lancering en webinars Vakgroep Vrouw & Veiligheid

5 feb om 09:15 uurtimer3 min

De openbare ruimte moet structureel veiliger en inclusiever worden. Dat is de inzet van een nieuw initiatief…

Lees verder »
descriptionArtikel

10 trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026

4 feb om 07:30 uurtimer6 min

Het is inmiddels een vaste traditie. Elk jaar zet adviesbureau Companen tien trends voor de woningmarkt en de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ROEP voor Marco te Brömmelstroet, Urhahn en Tilburg

2 feb om 15:00 uurtimer5 min

De nieuwe vakprijs Ruimtelijke Ordening Erkenning Penning van de jarige Beroepsvereniging van Nederlandse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociaal ontwerpen met de Sociale Menukaart van Actium

2 feb om 12:00 uurtimer5 min

Met de introductie van de Sociale Menukaart ontwikkelt Actium een praktisch instrument om welzijn, leefbaarheid…

Lees verder »