Circulaire Openbare Ruimte Congres: tijd voor actie!

dinsdag 30 mei 2023

Nederland circulair in 2050 en in 2030 al de helft minder verbruik van primaire grondstoffen. Dit doel is niet alleen voor de gebouwde omgeving van kracht. Ook voor de openbare ruimte is dit een essentiële pijler om te komen tot een toekomstbestendige omgeving. In een festivalopzet, met tal van uiteenlopende walkshops, debatten en innovatiesessies, word je op 15 juni geïnspireerd om de volgende stap te zetten tijdens het Circulaire Openbare Ruimte Congres.

Wat staat je die dag allemaal te wachten? Een heleboel, zoals een keynote van Ruud Veltenaar, debatten, workshops, inspiratie- en praktijksessies. We lichten een tipje van de sluier op, zodat je een goed beeld krijgt van de diversiteit en de kracht van de verschillende activiteiten.

Circulair opereren doe je zo

Zo ontdek je tijdens het debat Circulaire Organisatie hoe je je gemeentelijke organisatie inricht om circulair te kunnen opereren: je moet weten welke instrumenten er beschikbaar zijn en door die kennis met je organisatie te delen kun je het denken en doen voeden, de boel mobiliseren en een gezamenlijke visie ontwikkelen. Onder leiding van Daaf de Kok praten Marlijn Sauer (gemeente Leiden), Hanneke van der Heijden (gemeente Rotterdam) en Sara Sprong (gemeente Wijk bij Duurstede) over het onderwerp.

Circulaire inkoop en de wijk van de toekomst

Ben je meer benieuwd naar de kansen die samenhangen met circulaire inkoop? Maar wil je ook wel weten wat de valkuilen zijn en de lessen die koplopers leerden? In de workshop ‘Circulaire inkoop: prikkel voor ketensamenwerking’ leer je en praat je mee. Versnellingsnetwerk Circulair Inkopen (VCI), een samenwerking tussen onder andere PIANOo, Rijkswaterstaat, MVO Nederland en NEVI, begeleidt je in de sessie. Daarnaast zijn er inspiratiesessies over onder andere circulaire bedrijvenparken, ontdek je de circulaire wijk van de toekomst en leer je hoe je hoogwaardig hergebruik kunt stimuleren.  

Kortom: meer dan genoeg aanknopingspunten voor een leerzame en succesvolle dag. De volledige lijst met sprekers bekijk je op deze pagina en hier vind je meer informatie over het programma. Inschrijven doe je hier.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kantoor vol Afval: prijswinnende circulaire inspiratiebron

2 sep om 07:30 uurtimer6 min

Wat gebeurt er als je een afgeschreven defensiekantoor niet sloopt, maar juist ziet als grondstofbank voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groei bewustwording, maar onvoldoende duurzame bouwprojecten

18 aug om 07:30 uurtimer4 min

Steeds meer internationale bouwpartijen zeggen zich bewust te zijn van het belang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stedelijke vernieuwing circulair door tijdelijke placemaking

16 jul om 07:30 uurtimer6 min

Het circulaire Stedelijke Vernieuwingsinitiatief van Leeuwarden is ook voor stedenbouwkundigen een kweekvijver…

Lees verder »
descriptionArtikel

Koplopers tijdens Circulaire Openbare Ruimte Congres

10 jul om 07:30 uurtimer5 min

Tijdens het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres in Nijmegen verzamelden zich meer dan 120 professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Programma bekend voor Circulaire Openbare Ruimte Congres op 19 juni

13 jun om 07:30 uur

Op 19 juni organiseert Straatbeeld voor de vierde keer het Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen is…

Lees verder »
descriptionArtikel

De finesses van prefab houtbouw

19 mei om 11:00 uurtimer8 min

Op de levendige vakbeurs Houtbouw gaf Bob Elzen (Treetek) vorige week een diepgaand inkijkje in de ontwikkeling…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr om 07:30 uurtimer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »
descriptionArtikel

Collectief wonen: antwoord op dubbele vergrijzing & zorgdruk

15 apr om 07:30 uurtimer5 min

In Nederland neemt de druk op wonen en zorg toe, mede door de dubbele vergrijzing. Tegelijkertijd willen steeds…

Lees verder »