Xchange podast #5 – Sebastiaan Jansen

dinsdag 19 juli 2022
Na interessante gesprekken in seizoen 1 van de Triflex Xchange Ideas podcast, is het nu tijd voor seizoen 2, aflevering 5! In deze podcast spreekt Emy Kok met Sebastiaan Jansen, architect, partner en creatief directeur bij KOW Architecten – Den Haag & Eindhoven.

In deze podcast bespreken Kok en Jansen (van KOW Architecten) diverse onderwerpen rondom ‘inzicht op het behouden van vastgoed’ en ‘vernieuwbouw’. Daarnaast snijden zij een aantal onderdelen aan, die voor architecten essentieel zijn tijdens het ontwerpproces om vastgoed te voorzien van een zo lang mogelijke levensduur.

Balans vinden tussen mensen en natuur

KOW richt zich op verschillende sectoren: van hotels tot scholen en van winkelcentrums tot woningbouw. Hun doel? In alle projecten mensen terugbrengen naar de natuur. Een inspirerend voorbeeld hiervan is één van de uitgevoerde schoolprojecten, waarbij een lokaal wit was geverfd en het andere lokaal ingericht werd met houten elementen. Het resultaat? In de houten omgeving was de hartslag van de kinderen 3000 hartslagen per dag minder. Het bewijs dat een natuurlijke omgeving veel fysiologische voordelen kan opleveren.

Hoe kunnen we de mens en natuur centraal zetten in de ontwerpfase? En hoe kan je als architect rekening houden dat de constructie over 30 jaar een andere functie krijgt? Dit hoor je allemaal in de nieuwe Triflex Xchange Ideas podcast.

‘Renovatie is als een cadeautje’

Wat zijn de trends en ontwikkelingen op het gebied van renovatie? En wat zijn de eerste stappen in het renovatieproces? Volgens Sebastiaan is renovatie vaak een leuke ontdekkingstocht, die je met elkaar aangaat.

‘Met renovatie kom je vaak leuke cadeautjes tegen van het huidige gebouw, die je weer goed kunt gebruiken als architect’

Bellen met expert Richard Kuiper

Een terugkomend onderdeel van de Xchange Ideas podcast is het telefoongesprek met een expert die op een andere manier verbonden is met het thema. Deze keer belt Emy met Richard Kuiper, Sr. Assest Manager bij Orange Investment Managers B.V. Een organisatie met een focus op beleggen in en onderhouden van vastgoed. Emy en Richard nemen samen een aantal boeiende vragen door, zoals: wordt er door architecten eigenlijk wel genoeg rekening gehouden met de lange levensduur van constructies? En in hoeverre speelt kleurgebruik een rol?

Resultaat: een bijzonder gesprek, waarin onderhoud en renovatie van vastgoed nét weer even vanuit een ander perspectief wordt bekeken.

Wil je precies weten wat er welke seconde gebeurt?

  • 00:00 Introductie Sebastiaan Jansen en KOW Architecten
  • 06:41 Vastgoed behoud en vernieuwbouw
  • 12:10 Trends en ontwikkelingen
  • 18:10 Expert van buiten; Richard Kuiper
  • 28:30 Levensduur en uitdagingen
  • 33:14 Vernieuwbouw
  • 38:07 Inspiratietip
  • 39:28 Xchange Poll
  • 43:37 Dankwoord en ‘in de volgende aflevering’

Luister mee 

In het komende seizoen van de Triflex Xchange Ideas podcast schuiven er natuurlijk nog meer interessante vakspecialisten aan. In aflevering 2 spreken we bijvoorbeeld met Jan Henk Tigelaar van Rooftop Revolution. Waar we het met hem over gaan hebben? De rol van groendaken binnen de architectuur. Wil jij deze aflevering niet mislopen? Houd dan vooral de socials van Triflex in de gaten!

Je vindt de podcasts ook op de welbekende kanalen zoals Spotify en Omny. Heb je een vraag of wil je ook gastspreker zijn? Neem gerust contact op. Deze podcast wordt mede mogelijk gemaakt door Triflex.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Wijkvernieuwing is één opgave met meerdere deelprojecten

2 jun om 11:32 uur

Voor de Rotterdamse wijk Crooswijk combineert KAW inbreidingsplannen (stedebouwkundig) met de komst van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe kunnen corporaties integraal stappen zetten voor biobased bouwen?

29 mei om 08:19 uur

Gezond wonen, comfortabel wonen, biobased bouwen. Veel mensen hebben het erover, vaak in relatie tot nieuwbouw…

Lees verder »

Upgrade galerijen Livingstonelaan

25 mei om 13:58 uur
Zo’n 20 jaar geleden werden de galerijen aan de Utrechtse Livingstonelaan voorzien van een Triflex BTS-P afwerking…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beslismodel: voor complexe renovatie- en transformatieprojecten

25 mei om 13:00 uur
In de praktijk presteren gerenoveerde woningen vaak slechter op bewonerswelzijn of energiegebruik dan verwacht.…
Lees verder »
descriptionArtikel

Een nieuwe manier van bouwen

23 mei om 08:15 uur

Als het aan Emile van Vugt van FAAM architects ligt, moet het herijken van ons vastgoed naar actuele thema’s…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bouweconomie naar verbouweconomie

17 mei om 08:00 uur
Er is een kentering gaande. In de renovatiesector wordt alsmaar meer gevraagd naar circulaire en biobased…
Lees verder »
descriptionArtikel

BIM komt met aanvullende richtlijnen voor bestaande bouwprocessen

16 mei om 12:00 uur

Om te voorkomen dat in bestaande bouwprocessen verschillende partijen telkens het wiel uitvinden, ontwikkelt de…

Lees verder »
descriptionArtikel

CO2-uitstoot pakken we alleen effectief aan met bestaand vastgoed

16 mei om 08:48 uur
We vergeten vaak hoe ernstig de CO2-uitstoot is van nieuwbouwprojecten; ook als die energieneutraal zijn, hebben…
Lees verder »