Kunstwerken nieuwe N381 krijgen antraciete randliggers

maandag 3 november 2014
timer 2 min
Haitsma Beton heeft de montage van drie kunstwerken voor de N381 succesvol afgerond. De onderdoorgangen zijn aan de zichtzijden voorzien van antraciet gepigmenteerde randliggers, die voldoen aan hoge esthetische eisen (CUR-Aanbeveling 100). Met de herontwikkeling van de provinciale weg wil de provincie Fryslân de bereikbaarheid naar Drenthe en Duitsland verbeteren. Haitsma Beton levert en monteert hier prefab betonnen elementen voor 13 kunstwerken.

 

Volgens de provincie Fryslân is de bestaande N381 van Drachten naar de Duitse grens niet aantrekkelijk genoeg om als doorgaande route te gebruiken. Automobilisten kiezen vaak alternatieve routes, wat nadelig is voor de verkeersveiligheid op andere wegen en de leefbaarheid van het gebied. In haar opdracht realiseert aannemer MNO Vervat NL B.V., onderdeel van Boskalis, 19 kunstwerken voor de reconstructie van de N381.

 

De reconstructie van de N381 tot stroomweg – met gedeeltelijk twee rijstroken in beide richtingen en ongelijkvloerse aansluitingen – moet de bereikbaarheid, veiligheid en leefbaarheid verbeteren. Daarnaast wordt de ruimtelijke kwaliteit in de omgeving van het project verbeterd door gebiedsontwikkelingsmaatregelen.

 

Antraciet gekleurd

De bouwcombinatie heeft Haitsma Beton voor het eerste contract opdracht verstrekt om de prefab betonnen elementen voor 13 nieuwe kunstwerken te produceren en monteren. De productie is in volle gang, want er moet relatief snel worden geleverd, zegt projectleider Jasper Doornbos. “Door het grote aantal kleine kunstwerken is dit een groot project met veel engineering, waarvoor wij regelmatig met de opdrachtgever overleggen.”

 

Bijzonder zijn de antraciet gepigmenteerde randliggers die Haitsma Beton volgens bestek voor acht kunstwerken produceert. Om de juiste kleurstelling nauwkeurig te kunnen bepalen, heeft de producent overeenkomstig de hoge esthetische eisen (CUR-Aanbeveling 100) proeftegels gemaakt. De eerste proeftegels zijn door de opdrachtgever meteen goedgekeurd. Ook de montage van de eerste drie kunstwerken is volgens Doornbos goed en naar volle tevredenheid van de opdrachtgever verlopen. “Wij verwachten eind augustus 2015 de laatste elementen te monteren.”

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Kunstwerken nieuwe N381 krijgen antraciete randliggers

Montage van antraciet gepigmenteerde randligger (foto: Haitsma Beton)

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gevels van kersenpitten of rioolwater

17 jun om 07:30 uurtimer2 min

In onze digitale magazines ontdek je bijzondere aspecten van de bouw in de rubriek Bouwstenen. Zoals het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Programma bekend voor Circulaire Openbare Ruimte Congres op 19 juni

13 jun om 07:30 uur

Op 19 juni organiseert Straatbeeld voor de vierde keer het Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

De finesses van prefab houtbouw

19 mei om 11:00 uurtimer8 min

Op de levendige vakbeurs Houtbouw gaf Bob Elzen (Treetek) vorige week een diepgaand inkijkje in de ontwikkeling…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sessie vakbeurs HOUTBOUW: ontwerpproces voor prefab houtbouw

7 mei om 07:30 uurtimer6 min

Van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 mei vindt in de Brabanthallen in Den Bosch de derde editie van de…

Lees verder »