Energietransitie vraagt goede isolatie

maandag 2 maart 2020
timer 2 min
Onze energievoorziening zal de komende decennia ingrijpend veranderen. Er is de ambitieuze doelstelling om 49 procent CO2-reductie te halen in 2030. En in 2050 moeten bovendien 7 miljoen woningen en 1 miljoen gebouwen van het aardgas af. Dat betekent beter isoleren en gebruikmaken van duurzame warmte en elektriciteit. Recticel Insulation anticipeert op deze ontwikkeling met Eurowall® Xentro®: een thermische isolatieplaat met zeer goede thermische prestaties.

Om tot een CO2-arme energievoorziening te komen, is terugdringing van het gebruik van fossiele brandstoffen bij de opwekking van energie de grootste uitdaging. Eén van de richtingen is (aard)gasloos bouwen. Dit heeft tot gevolg dat het aantal warmtepompen in woningen snel toeneemt. Warmtepompen zijn echter vooral geschikt voor lage temperatuur verwarmingssystemen (LTV), zoals vloerverwarming. Om de woning dan comfortabel warm te krijgen, is wel goede isolatie nodig. Bij voorkeur nog beter dan de isolatie-eisen in het Bouwbesluit. Daarnaast is stap 1 bij de trias energetica altijd het beperken van de energievraag. Flink isoleren dus!

Slank isoleren met Recticel Insulation

Flink isolatie betekent vaak ook een grotere wanddikte. Dat is echter niet wenselijk, omdat dit veelal ten koste gaat van de binnenruimte, daglichttoetreding en het gewicht van de draagconstructie. Met de hoogwaardige isolatieplaat Eurowall® Xentro® speelt dat probleem niet. Deze PU-hardschuim isolatieplaat voor spouwmuren heeft namelijk een lambda isolatiewaarde van slechts 0,019 W/mK waardoor u slanker kunt isoleren. Bij een dikte van 120 mm is de RD-waarde maar liefst 6,30 m2K/W. Met een dikte van slechts 80 mm behaalt u al een RC-waarde (van de hele gevelconstructie) van 4,50 m²K/W, waarmee aan de Bouwbesluiteis voor gevels voldaan wordt. Bij de toekomstige regelgeving wordt met een beperkte dikte ook sneller voldaan aan de BENG-1 eis, een optimale schil. Met Eurowall® Xentro® bent u dus in ieder geval klaar voor de toekomst!

www.recticelinsulation.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Energietransitie vraagt goede isolatie

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Welke wijken, buurten en kernen gaan van het aardgas af?

15 aug 2024

De Handreiking Warmteprogramma ondersteunt gemeenten bij het opstellen van een Warmteprogramma. Dit programma…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe rekentool om CO₂-uitstoot terug te dringen

20 feb 2024

Een groot deel van de CO₂-uitstoot in de bouw wordt toegeschreven aan het bouwen van nieuwe gebouwen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Superslimme energie interface motiveert gebruiker

5 feb 2024

Equi is Latijns voor ‘gelijk’. Wie deze productnaam googlet, komt terecht bij een bouwstofzuiger. Als je verder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top-10 innovaties die het gaan maken in 2024

1 feb 2024

Als transitiemaker bij Squarewise en innovatiecoach bij TKI Urban Energy is Niels Rood dagelijks met innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat wordt de ultieme batterij in de gebouwde omgeving?

25 jan 2024

De toekomst van onze fysieke leefomgeving zal op tal van manieren worden bepaald door de mogelijkheden die…

Lees verder »