Winnend ontwerp levensloopbestendige seniorenwoningen Etten-Leur

donderdag 7 juli 2016
timer 2 min
LEVS architecten heeft samen met de ontwikkelende aannemer Hazenberg Bouw en landschapsarchitecten VLUGP de besloten selectie gewonnen voor 74 levensloopbestendige seniorenappartementen langs de Juvenaatlaan in Etten Leur. Het winnende plan is, anders dan in de uitvraag omschreven, geen aaneengesloten gebouw, maar een ensemble van drie compacte, alzijdige appartementengebouwen in het groen.

Eenvoudig aan te passen

De gebouwen zijn ingebed in een wadilandschap. Door het opknippen in drie losse volumes hebben bijna alle woningen een goede bezonning. Half inpandige royale balkons versterken de verbinding tussen de appartementen en de groene omgeving.


De verschillende woningtypes zijn flexibel en toekomstbestendig en kunnen eenvoudig aangepast worden, bijvoorbeeld tot zorgappartement. De drie gebouwen zijn samenhangend ontworpen met grote gevelopeningen en robuust metselwerk met bijzondere accenten.



© Moare, Brno
 

Fiets- en wandelnetwerk

Tussen de drie gebouwen lopen informele paden door de wadi die aansluiten op de oude weg langs het naastgelegen kloostergebouw en het station. Zo ontstaat ook op wijkniveau een nieuw fiets- en wandelnetwerk.


Het plan met drie losse gebouwen werd zowel door de jury, de woningstichting als de gemeente als winnaar geselecteerd. Start van de bouw is gepland voor medio 2017.



© Moare, Brno
 

Projectfeiten

Programma: 74 levensloopbestendige huurappartementen, ontmoetingsruimte op de begane grond, 113 pp
Locatie: Etten-Leur
Opdrachtgever : Woningstichting Etten-Leur
Ontwikkelende aannemer: Hazenberg Bouw, Vught
Architectuur en stedenbouw:  LEVS architecten, Amsterdam
Landschapsontwerp : VLUGP, Amsterdam
 

Bouw & Zorg

Over levensloopbestendige woningen, langer zelfstandig wonen, meergeneratiewoningen en andere ontwikkelingen in bouw en zorg leest u in het aprilnummer van Stedebouw & Architectuur 2016 meer. In deze editie staat het thema Bouw & Zorg centraal, met onder meer een interview met Daniëlle Harkes, manager van het Aedes-Actiz Kenniscentrum Wonen-Zorg.
 

U downloadt dit nummer in onze bibliotheek. U kunt de editie ook los nabestellen, neem daarvoor contact op met onze klantenservice.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Winnend ontwerp levensloopbestendige seniorenwoningen Etten-Leur

Artist impression van het appartementencomplex van LEVS architecten in Etten-Leur. © Moare, Brno

© Moare, Brno © Moare, Brno
© Moare, Brno © Moare, Brno
© Moare, Brno © Moare, Brno

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »