Wikkelboat opent tweede locatie in de Rotterdamse Rijnhaven

vrijdag 9 juli 2021
In de afgelopen dagen zijn vier van de vijf Wikkelboats in de Rijnhaven aangemeerd. Op 8 juli opende de eerste Wikkelboat haar deuren. Als onderdeel van het tijdelijke project Floating Rotterdam bieden deze duurzame drijvende ‘tiny houses’ overdag ruimte aan ondernemers en ’s nachts ruimte aan iedereen die op een bijzondere locatie wil overnachten.

De Wikkelboats liggen aan een 36 meter lange steiger. Een hiervan is inmiddels ingericht en klaar voor gebruik, de overige drie worden in gereedheid gebracht en openen komende week hun deuren. In november volgt een vijfde Wikkelboat. Initiatiefnemer Sander Waterval vertelt: “We zijn apetrots dat we hier nu liggen en mogen bijdragen aan de metamorfose van de Rijnhaven.” De vijf Wikkelboats zijn slim ingericht zodat deze multifunctioneel gebruikt kunnen worden; overdag als vergader- of loungeplek en ’s avonds kan men er met 6-8 personen per boot overnachten. De Wikkelboats liggen de komende vijf jaar in de Rijnhaven, met de hoop opgenomen te worden in het lange termijn plan voor de Rijnhaven.

Over Wikkelboat

Wikkelboats zijn duurzaam gefabriceerde tiny houseboten die multifunctioneel ingezet kunnen worden. Zo kan een Wikkelboat onder andere worden gebruikt als pop-up store, vergaderruimte, woonkamer of overnachtingsplek. Momenteel liggen er ook twee Wikkelboats in The Red Apple Marina, die de afgelopen drie jaar wereldwijde media-aandacht hebben gekregen. Initiatiefnemer en bedenker is Sander Waterval, oprichter en mede-eigenaar van jachthaven The Red Apple Marina in het centrum van Rotterdam.

Wikkelboat uitzicht

Bijzonder project

Vrijwel alles aan dit project is bijzonder; niet alleen de Wikkelboats an sich met de bouwstructuur gemaakt van karton en de gigantische schokbreker aan de steiger, ook de financiering en exploitatie zijn bijzonder. Overdag zijn organisaties die zich inzetten voor bewoners in de wijk van harte welkom om tegen een geringe vergoeding gebruik te maken van de locatie als vergaderplek. Zodra het water voor recreatief gebruik wordt vrijgegeven, zullen ook watersportactiviteiten vanuit hier gefaciliteerd worden. Zo beschikt de locatie over buitendouches, zwemtrappen voor de personen die een plons willen wagen en bergruimtes onder water voor kajaks, sups, etc.

Financiering project

De financiering voor dit tijdelijke project met de naam “Floating Rotterdam” is grotendeels middels crowdfunding bij elkaar gehaald; Rotterdammers die initiatiefnemer Waterval kennen, steunen hem in zijn ambitie om het water in Rotterdam te benutten als buitenruimte voor recreatieve doeleinden. Ook heeft het Stadshavens Ontwikkelingsfonds voor Innovatie en Economie, beter bekend als SOFIE, een lening verstrekt. SOFIE onderschrijft de meerwaarde van dit project als stimulans voor nieuwe (bouw)ontwikkelingen in en rondom de Stadshavens.

Wikkelboat interieur

Samenwerkingspartners

Floating Rotterdam gaat met veel partijen samenwerken: o.a. de Gemeente Rotterdam, filmtheater LantarenVenster, Wijkraad Katendrecht, Sportmonding Rijnmond en 010Sports. Gezamenlijk wordt ervoor gezorgd dat er passende programmering komt op en rondom het steigerpark. De Wikkelboats fungeren hierbij als uitvalbasis.

Geweldige uitvoering van deze Tiny waterhouses.

Ik wil graag wat meer informatie voor het huren wat zijn de kosten per dag .

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt om 07:30 uurtimer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw in tijden van AI

6 okt om 11:15 uurtimer5 min

Morgen start de driedaagse beurs PREFAB in de Brabanthallen in Den Bosch. Stedebouw & Architectuur host…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep om 10:00 uurtimer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Schakelen tussen strategie en praktijk in de wijk

26 sep om 07:30 uurtimer11 min

Hoe kom je van mooie plannen voor een wijk tot concrete actie? Dat onderwerp staat centraal tijdens de viering…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een plan mag geen vleesgeworden Funda-advertentie worden

16 sep om 07:30 uurtimer7 min

Lennart Arpots vervolgt de rubriek Future Architects en waarschuwt dat we door STOER weer donkere niet-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Essentie van stedelijke cultuur: confrontatie en tolerantie

10 sep om 07:30 uurtimer6 min

In de rubriek Bouwiconen koos Mira Nekova niet voor een specifiek gebouw, maar voor een compleet stedelijk plan…

Lees verder »