Vorig jaar 13.000 woningen erbij door transformatie kantoren en winkels

woensdag 23 oktober 2019
timer 1 min
Het transformeren van bestaande panden, zoals kantoren, scholen en winkels, leverde vorig jaar 13.000 woningen op. Dit is bijna 14 procent van het totale aantal woningen dat in 2018 is gebouwd. Het zijn vooral kleinere woningen, met een gebruiksoppervlak tot 50 vierkante meter. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

 

Bij de transformatie van bestaande bouw naar woningen gaat het in de meeste gevallen om omgebouwde kantoorpanden. Hierbij gaat het in totaal om zo'n 5.500 ruimtes, ofwel 42 procent van het totaal. 21 procent werd gevestigd in voormalig maatschappelijk vastgoed, zoals scholen en ziekenhuizen.


Volgens het CBS levert het transformatieproces vooral kleinere woningen op. 43 procent van deze woningen heeft een oppervlakte van minder dan 50 vierkante meter. De bewoners zijn veelal jong en alleenstaand.


Het transformeren van bestaande bouw leverde in Amsterdam de meeste woningen op. Het gaat om 1.535 woningen in de hoofdstad.

 

(Bron: CBS)

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Vorig jaar 13.000 woningen erbij door transformatie kantoren en winkels

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Een plan mag geen vleesgeworden Funda-advertentie worden

16 sep om 07:30 uurtimer7 min

Lennart Arpots vervolgt de rubriek Future Architects en waarschuwt dat we door STOER weer donkere niet-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Essentie van stedelijke cultuur: confrontatie en tolerantie

10 sep om 07:30 uurtimer6 min

In de rubriek Bouwiconen koos Mira Nekova niet voor een specifiek gebouw, maar voor een compleet stedelijk plan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van der Pekbuurt: verrassend eenvoudig en geraffineerd

19 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Van der Pekbuurt lag onlangs nog onder een kritisch vergrootglas, maar je kunt het ontwerp van Jan Ernst van…

Lees verder »
descriptionArtikel

S&A Podcast Luisterlandschap: rafelrandjes en straatcultuur

4 jun om 08:02 uurtimer4 min

Vincent van der Klei (Studioninedots) is de ‘architect van de rafelrandjes’ en vertelt in de nieuwe S&A…

Lees verder »
descriptionArtikel

Thonik: strepen laten strategie stralen

20 mei om 07:30 uurtimer13 min

De ontwerpers van thonik ontwikkelen visuele identiteiten die je terugziet in uitingen als supergraphics,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Placemaking: geringe ingrepen met grote impact

1 mei om 07:30 uurtimer14 min

Hoe maak je openbare ruimtes aantrekkelijker, leefbaarder en functioneler voor een gemeenschap? Dat is het vak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor nieuwe verhalen in vloeibare stad

30 apr om 07:30 uurtimer5 min

Als gasthoofdredacteur van ons nieuwste magazine, thema Transformatie & Transities, maakte architect…

Lees verder »
descriptionArtikel

Missen woningcorporaties straks tientallen miljarden euro's?

17 apr om 11:30 uurtimer5 min

Branchevereniging Aedes is allesbehalve blij met het actuele voorstel van de regeringscoalitie om de huren in…

Lees verder »