Volledig glazen gevel Triodos bereikt hoogtepunt

vrijdag 5 april 2019
timer 2 min
Het nieuwe kantoor van Triodos Bank in Driebergen heeft een nieuw fase bereikt. De compleet glazen gevel is gesloten.

Het kantoorgebouw dat de bank ontwikkelt in samenwerking met projectontwikkelaar EDGE Technologies, is straks een boegbeeld voor duurzaam bouwen. Het gebouw bestaat uit drie torens met twee, drie en vijf verdiepingen met een unieke duurzame houten constructie, afgedekt met groene daken en omhuld met een volledig glazen gevel die bestaat uit 1280 glaspanelen.

Transpirante gevel voor optimaal zicht

Voor het technisch ontwerp werkt hoofdaannemer J.P. van Eesteren samen met gevelspecialist Octatube. Het ontwerp van duurzaamheidsarchitect Thomas voorziet in een transparante gevel voor optimaal zicht binnen het volledige gebouw én op de natuur rondom het pand. Die transparantie wordt bereikt door te werken met glaspanelen die zo sterk zijn dat ze zonder kozijn een grote overspanning kunnen maken. Het zijn triple glaspanelen die voor het merendeel geen achtergrondconstructie hebben, voor maximale transparantie. De gevel is een zelfdragende glasgevel die door een staalconstructie wordt gekoppeld met de houten vloerconstructie. 




Met de houten constructie, groene daken, WKO-installatie, hoge isolatiewaarde en 3300 m2 aan zonnepanelen op de overdekte parkeerplaatsen, behaalt het gebouw de BREEAM-NL Outstanding-certificering. De gevel speelt hierin een grote rol dankzij het triple glas, de glascoating, maar ook het logistieke proces eromheen. 


Naast montage is demontage van de verschillende onderdelen van het pand net zo belangrijk. Het gebouw is integraal ontworpen in BIM. Er is in het ontwerp al rekening gehouden met het feit dat nagenoeg het hele gebouw op termijn gedemonteerd moet kunnen worden. Alle onderdelen worden geregistreerd in een Madaster-materialenpaspoort, zodat ze altijd te identificeren zijn voor hergebruik. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Volledig glazen gevel Triodos bereikt hoogtepunt

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Circle: circulair bouwconcept met terugneembare elementen

18 mei om 10:29 uur

Willy Naessens Group lanceerde The Circle, een revolutionair en circulair bouwconcept. Met honderd elementen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Timber Truth: 16 mythes houtbouw ontkracht

25 mrt om 07:30 uurtimer7 min

In het recent verschenen Engelstalige boek The Timber Truth heeft houtbouwexpert Pablo van der Lugt liefst…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw: verzekerbaarheid onder druk

24 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Houtbouw groeit als duurzaam alternatief voor beton en staal, maar de verzekerbaarheid van grootschalige…

Lees verder »