Tweede Brainport Industries Campus in de maak

maandag 21 november 2022
timer 3 min
Impressie BIC 2 door SDK Vastgoed B.V.

Impressie BIC 2 door SDK Vastgoed B.V.

Brainport Industries Campus in Eindhoven, ook wel het gezicht van de hightech maakindustrie genoemd, krijgt er een tweede campus bij. Na de opening van BIC 1 in 2019 wordt er toegewerkt naar een tweede innovatieve campus (BIC 2), waarvan de bouw in 2025 moet gaan beginnen.

BIC 1 en BIC 2 in Eindhoven Noordwest liggen vlakbij Eindhoven Airport in een inspirerende, groene en duurzame omgeving. De campus levert een belangrijke bijdrage aan een aantrekkelijk vestigingsklimaat in de Brainportregio. Gemeente Eindhoven en VOF BIC (zijnde SDK Vastgoed en MAJA) hebben op 9 november de anterieure overeenkomst voor fase twee ondertekend en het voorlopig ontwerp van BIC 2 gepresenteerd. De overeenkomst bevat afspraken over het huidige en eventueel toekomstige eigendom van BIC 2. Uniek is de afspraak om de gronden in erfpacht uit te geven, waardoor het publiek Brainport-belang wordt geborgd. De gemeente heeft een niet-exclusieve optie tot koop.

Natuur, groen, duurzaamheid en openbare ruimte zijn belangrijke uitgangspunten voor het totale BIC-campusconcept. Het voorlopig ontwerp van BIC 2 kenmerkt zich door stripes, als verspringingen in het gebouw. Dit ontwerp is uiteengezet op basis van het lineaire productieproces van een fabriek. Door deze manier van ontwerpen reageert het gebouw met minimale impact op de beschermde natuur die in het gebied aanwezig is.

Verantwoordelijkheid

"Met de uitbreiding van de Brainport Industries Campus bouwen we niet alleen aan de duurzame economische groei van de regio, maar ook aan het talent van de toekomst. Op de 225.000 vierkante meters die wordt toegevoegd komen bedrijfsleven en onderwijs samen, om te werken aan oplossingen voor allerlei maatschappelijke uitdagingen. Onze stad en regio heeft de verantwoordelijkheid om een verschil te maken op belangrijke maatschappelijke thema’s, zoals duurzaamheid, digitalisering en gezondheid", aldus de trotse wethouder Stijn Steenbakkers (Brainport, economie en gebiedsontwikkeling Eindhoven Noordwest).

Vervolgproces

Het voorlopig ontwerp wordt de komende maanden verder besproken met stakeholders uit het gebied. Ook zal er een informatiebijeenkomst worden georganiseerd voor belanghebbenden. Daarna volgt het uitwerken van het definitief ontwerp en start de procedure voor het wijzigen van het bestemmingsplan. Naar verwachting start de bouw in 2025.

Om de ambities op BIC 2 vorm te geven, is in 2021 al besloten tot de oprichting van een stichting, de Campus Ontwikkelingsorganisatie (COO BIC). Deze organisatie bestaat uit provincie, gemeente en VOF BIC, en richt zich op het verder waarborgen en uitbreiden van de ambities op het gebied van samenwerking, programma, leadgeneratie en duurzaamheid van BIC. Inmiddels zijn twee kwartiermakers hiermee aan de slag gegaan. De formele oprichting van de stichting is voorzien in 2023.  

Brainport Industries Campus

BIC is een ontwikkel- en productielocatie voor bedrijven en kennisinstellingen in de hightechsector. De campus is mede bedoeld om (internationale) bezoekers te tonen wat de maakindustrie in de Brainportregio te bieden heeft. Brainport Industries Campus ligt vlakbij Eindhoven Airport, A2/N2 en het Beatrixkanaal. De totale oppervlakte is tweehonderd hectare, waarvan een derde wordt bebouwd. BIC 1 telt 100.000 vierkante meters, BIC 2 meer dan het dubbele: 225.000 m2. Brainport Industries Campus is een ontwikkeling en realisatie van SDK Vastgoed (VolkerWessels) en een samenwerking met overheden en de industrie. 
 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oproep aan scholen: meld slecht onderhouden gebouwen

21 apr om 11:40 uurtimer2 min

De PO-Raad en VO-raad starten de campagne Schoolgebouwenschaamte om de staat van Nederlandse schoolgebouwen op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast scholenbouw: ‘Kan toch niet waar zijn dat dit gebeurt’

14 apr om 07:30 uurtimer2 min

Wie Bart de Grunt nog nooit heeft mogen aanhoren tijdens een seminar of congres over scholenbouw, krijgt nu de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »