TU/e team bouwt ijstoren van 30 meter in Harbin China

maandag 27 november 2017
timer 1 min
Een team van studenten van de TU Eindhoven en het Harbin Institute of Technology bouwen een ijstoren in Harbin China. Met 30 meter de hoogste ijsbouwtoren ooit gebouwd. Arno Pronk, TU/e, bouwde eerdere ijsobjecten in Noord-Europa.

Eerdere projecten, zoals de grootste iglo met een overspanning van 30 meter en de Sagrada Familia in ice met een hoogte van 21 meter, vonden plaats in Finland. Meer over deze projecten is te vinden op de vernieuwde website van de Eindhovens ijsbouwers. Na anderhalf jaar voorbereiding gaan Pronk en zijn mensen nu naar een stabiel koud en continentaal klimaat in een stad met 10 miljoen inwoners en in samenwerking met een van de top universiteiten in China.

Het Eindhovens team gaat vanaf 10 december naar China . De verwachting is dat de toren af is rond het oud en nieuw. Naast de belangrijke input van uit China en Nederland doen er dit jaar ook studenten mee uit Finland, Amerika en België. Meer info over de ijstoren in Harbin is hier te vinden.


Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
TU/e team bouwt ijstoren van 30 meter in Harbin China

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Sessie vakbeurs HOUTBOUW: ontwerpproces voor prefab houtbouw

7 mei om 07:30 uurtimer6 min

Van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 mei vindt in de Brabanthallen in Den Bosch de derde editie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Film Architecton: Hoe kunnen we beter bouwen?

24 apr om 07:30 uurtimer4 min

Vanaf donderdag 1 mei draait in diverse bioscopen opnieuw een architectuurfilm. Recent zagen we al Oscar-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: hét event voor de gezonde leefomgeving

7 apr om 07:30 uur

Het tweede Blue Zone Festival richt zich op iedereen die betrokken is bij het creëren van gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gebruik de power van AI voor landschapsarchitectuur

7 mrt om 07:30 uur

Artificiële intelligentie is in korte tijd een onmisbaar hulpmiddel geworden in de wereld van architectuur,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »